Kamerası En İyi Akıllı Telefon Hangisi 2016 Ağustos

 

Galaxy S7 edge vs HTC10 silikonvadisi

Yeni Galaxy S7 Edge cihazında eski modellerde kullanılan 1.4 m yerine 1.5 m boyutunda pikseller kullanılmıştır. Böylece düşük ışıklı yerlerde çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Aslında bu özellik iPhone 5S’te de vardı fakat S7’nin kamerası çok daha kaliteli olduğu için sonuç olarak ezip geçiyor. Ayrıca S7 Edge cihazında Sony’nin ürettiği IMX260 kamera sönsörleri yer almaktadır. Bu sensörlerle birlikte Galaxy S7 Edge şuan için dünyanın en iyi kameralı telefonu olarak kayıtlara geçiyor.

Yeni çıkan HTC 10 da ise yine Sony’nin ürettiği 12 MP IMX377 sensörler kullanılmaktadır. Bu sensörlerin yer aldığı HTC 10’un ayırt edici özelliği ise 1.55 mikron piksel boyutuyla en çok ışık alan telefon olmasıdır. Yani düşük ışıklı ortamlarda tam bir efsaneye dönüşüyor.

Sözün özü eğer en iyi kameralı akıllı telefonu almak istiyorsanız ya GAlaxy S7 Edge’yi ya da HTC 10’u tercih etmeniz gerekiyor. Fiyat açısından HTC 10 avantajlı gözükse bile, Samsung’un karizması da ayrı bir avantaj. Seçim size kalmış…


Yayımlandı

kategorisi