Kaplıca Sembolü (♨) Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Klavyede ve Telefonda

Merhabalar, bu yazımızda Windows bilgisayarda klavye ile kaplıca sembolü nasıl yapılır diye soran ve cevabını merak edenler için güzel bir makale hazırladık. Bildiğiniz gibi kaplıca sembolü daha çok doğa ile uğraşan kişiler tarafından veya haritalarda kullanılmaktadır.

Kaplıca sembolünü hemen buradan kopyalayabilirsiniz:

Maalesef kaplıca sembolünü yazmak için klavyede kısayol tuşu yoktur. Bazı özel semboller yazılsa bile kaplıca sembolü çok daha az kullanılan bir simge olduğu için sadece Karakter Eşlem tablosu yardımıyla bu simgeyi yapabiliriz.

Bilgisayar klavyesi üzerinde bir sürü özel karakterle mevcuttur bugünde sizlere kaplıca işareti klavyede nasıl yapılır bundan bahsedeceğim.

Windows 10’da Başlat menüsünü açıp arama alanına Karakter Eşlem yazarak Enter’a basın.

Alternatif olarak klavyeden Windows + R kısayol tuşuna basın ve açılan Çalıştır ekranına charmap yazarak Tamam‘a basın.

Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz Karakter Eşlem tablosu açılacak.

Burada öncelikle 1 numaralı ok ile gösterilen Yazı Tipi alanından MS Gothic seçin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Unicode’a git alanına 2668 yazın. Bu kod kaplıca sembolüne özel koddur.

Sonrasında 3 numaralı ok ile gösterilen Seç butonuna basıp ardından 4 numaralı ok ile gösterilen Kopyala butonuna basın.

Artık kaplıca sembolünü kopyalamış bulunmaktasınız. Bundan sonra Word ve Excel gibi programlara veya WhatsApp mesajına yada not defterine yapıştırarak dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Eğer telefonda bu simgeyi kullanmak isterseniz, telefonun web tarayıcısında bu sayfayı açın ve kaplıca sembolünü aşağıdan seçip kopyalayın.


Yayımlandı

kategorisi