Ana Sayfa Programlar Kayıpsız Video Kesme Programı İstenmeyen Bölümleri Yerleri Kırpma Sesleri Silme

Kayıpsız Video Kesme Programı İstenmeyen Bölümleri Yerleri Kırpma Sesleri Silme

2633
0

LosslessCut ücretsiz bir video kesme yazılımıdır ve videonun kalitesinde hiçbir kayıp yaşanmadan işlem görür.

Videonun istenilen kısımlarını seçerek kırpabilir, istenmeyen yerleri kesip atabilir veya istenilen yerleri çıkartıp ayrı bir video dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Desteklenen video formatları arasında mp4, avi ve mkv de bulunuyor.

Videoları kırpmak için FFmpeg kullanmaktadır. Video kesme işlemi oldukça hızlı bir şekilde yapılıyor. Üstelik hiçbir encode ve decode işlemi uygulanmıyor.

LosslessCut programının kayıpsız ses silme özleliği ve videodan ekran görüntüsü yakalama özelliği de bulunmaktadır.

Programın ana penceresinde sol üst köşedeki File menüsüne tıklayıp açılan menüden Open seçeneğine tıklayın. Ardından düzenlemek istediğiniz videoyu bilgisayardan seçerek programa aktarın.

Dilerseniz video dosyasını sürükleyip programın penceresi üzerine bırakarak da aktarabilirsiniz.

Aktardıktan sonra videoyu çalıştırabilir ve ileri yada geriye doğru oynatarak dilediğiniz saniyeye gelebilirsiniz. Şimdi videoda kesmek veya kırpmak istediğiniz yeri seçmek için başlangıç ve bitiş zamanını (saniyesini) seçmeniz gerekiyor.

Videoyu oynatıp izlerken saniyenin gösterildiği zaman şeridinde başlangıç zamanını belirlemek için dilediğiniz saniyeye geldiğinde şeride tıklayın.

Ardından kesilecek veya kırpılacak video kısmının bitiş zamanını ayarlamak için doğru zaman geldiğinde zaman şeridine tekrar tıklayın.

Böylece pencerenin en altındaki makas simgesinin solunda başlangıç dakikası ve saniyesi, sağında ise bitiş dakikası ve saniyesi gösterilecektir. Eğer başlangıç ve bitiş zamanı tam istediğiniz gibiyse, makas simgesine tıklayarak kesme veya kırpma işlemini uygulayabilirsiniz.

Videonun nereye kaydedileceğini belirlemek isterseniz, OUT PATH yazan butona tıklayarak başka bir klasöre seçebilirsiniz.

Dilerseniz videonun istediğiniz saniyesindeki bir karesinin resmini çekmek yani ekran görüntüsünü yakalayıp kaydetmek için en sağdaki fotoğraf makinesi simgesine tıklayabilirsiniz. JPEG formatında kaydedecektir.

LosslessCut İndir (Ücretsiz).

Alternatif indirme linki için tıklayınız.

Önceki İçerikİnternet Bağlantısı Kesilince Sesli Uyarı Veren Program (PC İçin)
Sonraki İçerikToplu Dosya ve Klasör Silme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz