Ana Sayfa Programlar Kelimenin ve Yazının Hangi Dile Ait Olduğunu Bulma Programı

Kelimenin ve Yazının Hangi Dile Ait Olduğunu Bulma Programı

2605
0

Polyglot 3000 dil tespit alanında bulabileceğiniz en iyi ücretsiz Windows yazılımıdır. Bu program 400’den fazla yabancı dili tespit edebiliyor. Ayrıca yaptığı tespitin doğruluk yüzdesini Recognition accuracy kısmında gösteriyor. Mesela aşağıdaki ekran görüntüsünde kutuya girilen paragrafın hangi dile ait olduğu Language recognized kısmında Rusça (Russian) şeklinde belirtiliyor. Doğruluk yüzdesi ise yüzde 90 olarak verilmiş. Yani girilen yazılar yüzde 90 bir ihtimalle Rusça diline aittir denilmek isteniyor.

Bunların yanı sıra, Similar languages kısmında tespit edilen dil ile benzer dilleri de listeliyor. Mesela aşağıdaki örnekte Bulgarca ve Sırpça dili benzer diller olarak verilmiş. Recognition time kısmında ise girilen metnin dilini ne kadar sürede tespit edebildiğini gösteriyor.

Polyglot 3000 programını kullanmak oldukça kolay. Sadece yabancı dildeki paragrafın bir kısmını kopyalayın ve programın penceresindeki kutuya yapıştırın. Ardından sol alt köşedeki Recognize language yazan butona tıklayın. Dilerseniz klavyeden F9 tuşuna basarak da dil tespiti yapabilirsiniz. Böylece sonuçlar hemen altındaki ekranda gösterilecek. Penceredeki yazıyı temizlemek için Clear text yazan butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Aşağıdaki yazı da Taylandca (Thai) imiş.

Polyglot 3000 İndir 32-bit

Polyglot 3000 İndir 64-bit

  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 2.65 MB
Önceki İçerikSayfa Açılış Hızını Ölçmek İçin En İyi Web Site (Yüklenme Hızı Testi)
Sonraki İçerikReddit Toplu Resim İndirme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz