Ana Sayfa Programlar Klavye Fare Kilitleme Programı 2019 Etkisizleştirme Ücretsiz İndir

Klavye Fare Kilitleme Programı 2019 Etkisizleştirme Ücretsiz İndir

59
0

Masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar yani laptop çocukların en çok sevdiği oyuncaklar arasında yer alıyor. Anne ve babaları bilgisayar başında çok vakit geçirdiği için çocukların da bilgisayarlara özellikle de klavye ve fareye ilgisi artıyor. Dolayısıyla ağlayarak zorla klavyenin başına geçip var güçleriyle rastgele tuşlara basıyorlar. Tabii bu esnada önemli dosyaları silebiliyor ve bilgisayarın ayarlarını bozabiliyorlar.

Böyle durumlarda veya bilgisayarın başından uzaklaşacağınız ve başkasının bilgisayarınızı kurcalamasını istemediğiniz durumlarda, klavyeyi ve fareyi kilitleyerek engel olabilir ve içinizi rahat ettirebilirsiniz.

KeyFreeze tamamen bedava bir klavye kilitleme programıdır. Hem klavyenin hem de farenin tuşlarını etkisiz hale getirerek devre dışı bırakıyor.

Klavye Fare Kilitleme Programı Nasıl Kullanılır? (Çalışma Sistemi)

Programın çalışması çok basit. Programı yükledikten sonra aşağıdaki ana penceresi otomatik olarak açılıyor. Bu penceredeki Lock Keyboard & Mouse butonuna tıklayınca 5 saniye sonra klavyeyi ve fareyi kilitliyor. Yani bastığınız hiçbir tuş çalışmıyor ve işe yaramıyor.

Aşağıdaki pencerede gösterildiği gibi, klavyenin ve farenin kilidini çözmek için yani eski haline döndürmek için, klavyeden Ctrl+Alt+Delete tuşlarına birlikte basmanız yeterli oluyor.

Gerçekten pek çok kişinin işine yarayacak, sorunsuz çalışan harika bir program.

KeyFreeze programının dosya boyutu sadece 497 KB olduğu için çok hafiftir ve dolayısıyla bilgisayarınızı hiç kasmaz ve yavaşlatmaz.

KeyFreeze programının lisansı ücretsizdir ve Windows 10 dahil tüm Windows sistemlerinde çalışmaktadır.

KeyFreeze indirmek için tıklayınız.

Önceki İçerikPhotoshop CC 2019 Türkçe Eğitim Seti İndir (Ücretsiz)
Sonraki İçerik+40 ile başlayan cevapsız çağrılar dolandırıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz