Windows PC

Klavyede ® Yuvarlak İçinde R İşareti Nasıl Yapılır? 3 Farklı Yolu

Merhabalar, bu yazımızda klavyede yuvarlak içinde r işareti nasıl yapılır konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bu işaret yaptığınız grafik ve tasarım işlerinin veya diğer sanatsal işlerin kayıt altına alındığını ve tescilli bir markaya ait olduğunu belirtir. Kısacası tescillenmiş marka işaretidir.

Eğer bilgisayarın klavyesinde hemen pratik bir şekilde bu simgeyi yapmak istiyorsanız, alttaki satırdan fareyle seçip kopyalayabilir ve Word, Excel, PowerPoint, Note Defteri veya Notepad++ gibi programlara yapıştırabilirsiniz.

Kopyala: ®

Fazla vakti olmayanlara yuvarlak daire içinde r harfini hazır olarak paylaştıktan sonra, şimdi gelin bu işareti yapmanın diğer alternatif yollarına bakalım.

PC Klavyesi İle ® Sembolü Nasıl Yazılır?

Klavye Kısayolu: ALT tuşu + 0174

Kısaca bu işareti şu şekilde yapabilirsiniz: Klavyede boşluk tuşunun hemen solunda yer alan “Alt” tuşuna basılı tutun ve sağdaki NumberPad denen tuş takımında 0174 sayılarını sırayla peş peşe yazın. Alt tuşuna basmayı bıraktığınız anda ® sembolünü göreceksiniz.

Eğer bunu yapmanıza rağmen sembol görünmüyorsa, büyük ihtimalle NumLock kilidini açık unutmuşsunuz demektir.

Karakter Eşlem Tablosu İle Yapma

Başlat > Donatılar > Karakter eşlem tablosu penceresini açın (Windows 10’da kısayolu: Başlat’ı açıp arama alanına karakter eşlem tablosu yazarak Enter’a basın).. Yazı tipini Arial seçin ve Unicode’a git alanına 00AE yazın.

Böylece yuvarlak içindeki r işaretini otomatik olarak bulacak. Bulunan bu işareti kopyalamak için önce Seç butonuna ardından Kopyala butonuna basın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu