Konuşarak ingilizce öğrenme programı 2016

ingilizce-konusma-kursu.jpg (589×147)

İngilizceyi konuşa konuşa öğrenmek istiyorsanız ama bunun yanı sıra gramer ve imla kurallarını da boş geçmek istemiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu günkü yazımda uzun süre şahsen ilgilendiğim bir konuda sizlere yardımcı olmak istiyorum. Yıllardır İngilizcesini geliştirmek isteyen ve bunun için internette harıl harıl araştırma yapan birisi olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağım.

Eğer İngilizceyi sıfırdan öğrenmek istiyorsanız sizlere yeni başlayanlar için hem kolay ve basit bir şekilde öğreten ama zamanla orta ve iyi hatta çok iyi bir duruma getiren bir eğitim seti tavsiye edeceğim.

rosetta-stone-learning-system-levels-1-3-d-2015060815464497~430275.jpg (466×466)

Az buçuk İngilizce bilen ve okulda gramerini cümle yapısını falan öğrenenler için konuşa konuşa İngilizceyi geliştirmek ve günlük konuşma dilini öğrenmek için özel olarak hazırlanan Rosetta Stone isimli eğitim setini öneriyorum. İçerisinde tam 200 saatlik görsel ve sesli eğitim videoları mevcut. İşe yarayacağı neredeyse garanti!

B0049F6EIY-1.jpg (600×450)

Eğer İngilizcenizi daha profesyonel bir hale getirmek istiyorsanız o zaman size şuan için dünyanın en iyi İngilizce-Türkçe eğitim seti olan Tell Me More English eğitim setini öneriyorum.

İçinde tam bin saatlik evet yanlış okumadınız tamı tamına 1000 saatten oluşan bir görsel ve sesli materyal mevcut. İngilizceyi hem konuşa konuşa öğrenebilir hem de gramerini kavrayabilirsiniz. Üstelik kelime hazinenizi geliştirmek için özel uygulamaları da mevcut. Telaffuz çalışmaları da neredeyse mükemmel.

Şimdi son bir öneride bulunmak istiyorum. Eğer ben bu programları çoktan aştım fakat her gün bazı konuşmalar duymak ve Türkçelerini okuyarak antrenman yapmak istiyorum diyorsanız sizlere bir iki tavsiye site vereceğim.

Bunlardan ilki TED konferanslarıdır. Bu sitede her alandan dünyanın en uzman kişilerinin yaptığı konferans konuşmalarının video kayıtları var. Bu sitenin sayfalarından birine girerseniz, aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi “Interactive transcript” yazan butona tıklayın.

17-03-2016 10-31-20

Böylece karşınıza tıpkı altaki resimde gördüğünüz gibi, yapılan konuşmanın metni çıkacaktır. Burada videodaki şahıs hangi konuşmayıyapıyorsa o satırın rengi değişir ve gerektiğinde siz hangi satırın üzerine tıklarsanız video o satıra dönerek oradan konuşmaya devam eder. Bu bence İngilizcesini geliştirmek isteyenler için muhteşem bir hizmettir. Ayrıca bu sitedeki konferansları takip edenlerin dünyada çok az kişinin bildiği yeniliklerden haberdar olma avantajı da olacaktır. Gerçekten ufuk açıcı ve entelektüel seviyeyi arttırıcı konuşmalar mevcut.

17-03-2016 10-33-28

Önereceğim diğer site ise BBC. Evet dünyanın en büyük haber kanalı olan BBC’nin Türkiye haberlerini İngilizce olarak okuyabilir, bu haberi tek tıklamayla sesli olarak da dinleyebilir, hatta bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını haberin altında Türkçe karşılığını öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.

17-03-2016 10-50-56

Son tavsiye site ise yine bir BBC hizmeti. BBC’nin Günlük Yaşamda İngilizce  isimli bir çalışması var. Burada çeşitli gündelik durumlarda neler konuşulur, neyi nasıl söylemek gerekir pratik bir şekilde dinleyerek öğreniyorsunuz. Alttaki resimden bu sayfayı görebilirsiniz.

17-03-2016 10-54-43


Yayımlandı

kategorisi