Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım Küçük Firmalar İçin En İyi Logo Yapma Siteleri ve Programları Android iPhone...

Küçük Firmalar İçin En İyi Logo Yapma Siteleri ve Programları Android iPhone Windows

46
0

Büyük şirketler veya orta çaplı işletmeler zaten logo tasarımı için ya belirli bir bütçeyi ayırıp bu işi profesyonel bir grafik tasarımcıya veriyor, yada kendi bünyesinde çalışan ve bu işlerden anlayan birine logo hazırlama görevini veriyor. Yani bir şekilde hallediyorlar.

Fakat yeni açılan ufak işletmeler ve küçük firmalar ne böyle bir uzman çalışana sahip, ne de bu iş için yüksek miktarda bütçe ayırabilir.

Bu yazımızda onları bu dertten kurtarmak için ücretsiz olarak kullanabilecekleri en kaliteli logo oluşturma siteleri ve programlarını paylaşıyoruz.

1. Launchaco Logo Builder (Web)


2019 07 23 16 25 41 1
Kullanması en kolay ve pratik olan logo oluşturucu budur.
Hiçbir teknik veya tasarım bilgisine ihtiyaç duymaz. Sadece sizden firma adını girmenizi ister ve ardından bir dizi font, renk paleti ve simge arasından beğendiklerinizi seçmenizi ister. Ardından seçimlerinize bağlı olarak size onlarca farklı hazır logo örneği sunar. Bunlardan hoşunuza gideni direk kullanabilir yada açıp değişiklik yapabilirsiniz.

2. Logo Foundry (AndroidiOS)


2019 07 23 16 30 10 3

Eğer bilgisayar yerine akıllı telefondan logo dizayn etmek istiyorsanız, Logo Foundry hem Android’li telefonlarda hem de iPhone’da yardımınıza koşuyor.

İçerisinde çok sayıda bedava font ve simge bulunuyor. Beğendiklerinizi açıp düzenlemek ise çok basit bir işlem.

2019 07 23 16 30 40 5

Kendi şirketinizin adını yazarak oluşturduğunuz logoyu tamamen ücretsiz bir biçimde ve üzerinde hiçbir filigran yada çözünürlük kısıtlaması olmadan indirebilirsiniz.

3. Logo Dust and Free Minimal Logos (Web)


2019 07 23 16 48 20 7

Ücretsiz kaliteli logonun adreslerinden biri hiç şüphe yok ki Logo Dust sitesidir.

Bu sitede toplam 47 tane bedava logo koleksiyonu bulunuyor. Üstelik bu logoları SVG uzantısıyla indirmeye izin verdiği için daha sonradan açıp logonun boyutunu ayarlayabilir, rengini değiştirebilir ve bu esnada hiçbir kalite kaybı yaşamazsınız.

Eğer minimalist bir web site tasarımına uyacak minimalist yapıda ücretsiz bir logo bakıyorsanız, bu defa size Niminal Logos adlı siteyi tavsiye ederim.

Bu sitedeki logoları PowerPoint dosyası olarak (pptx) indirip bilgisayarda veya telefonda düzenleyebilirsiniz. Ardından ister kopyalama ister SVG veya diğer formatlara dönüştürme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

4. Logomak (Web)


Ssssssss 9

Logomak aslında daha çok bir logo hazırlama kılavuzudur. Sizin hayalinizdeki logoya uygun bir şekilde seçimlerinizi esas alarak renk, font ve simge seçmenizi sağlar.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, öncelikle işe firmanızın içerisinde yer aldığı sektörü seçerek başlıyorsunuz.

Ardından size üç adet ana renk şeması seçme hakkı tanıyor. Böylece logodaki renklerin birbiriyle uyumlu ve tutarlı olmasını garanti altına alıyorsunuz.

Böylece adım adım ilerleyerek seçimlerinizi daraltmak yoluyla, tam da hayal ettiğiniz bir logoya iyice yaklaşmanızı sağlar.

2019 07 23 16 58 18 11

Ardından Logomak otomatik olarak çok sayıda logo oluşturur. Bunlardan bazılarını ücretsiz indirebilirsiniz.

5. Logo Rank (Web)


Logo Rank bir logo test etme sitesidir. Yani logonun kalitesini ölçer.

2019 07 23 17 05 13 13

Mesela R10.net sitesi üzerinden birine logo tasarımı yaptırıp 300 lira para ödediyseniz, sonuçta size teslim edilen işin kalitesini ölçmek en doğal hakkınız.

Logo Rank sitesi üç farklı aşamada logonuzu test ediyor. Bunun için logo görselini sürükle bırak yaparak bu siteye yüklüyorsunuz ve ileri seviye yapa zekasıyla hemen logonun ne kadar iyi olduğunu anlıyorsunuz.

Testler sırasında kullandığı kriterler arasında kontrast, renk ve benzersiz olma gibi özellikler bulunuyor. Böylece ziyaretçilerin logoya nasıl tepki göstereceğini az çok anlayabilirsiniz.

Test bitince logoya bir puan veriyor ve puana göre logoyla devam edin yada yenisini yapın diyebiliyor.

Önceki İçerikBeyond: Two Souls PC İndir (Demo)
Sonraki İçerikWolfenstein: Youngblood İndir (PC Demo)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz