Ana Sayfa Mobil Kulaklık Takılı Olduğu Halde Ses Gelmiyor Takılı Değil Diyor Hoparlörden Ses Geliyor

Kulaklık Takılı Olduğu Halde Ses Gelmiyor Takılı Değil Diyor Hoparlörden Ses Geliyor

611
0

Merhabalar, bu yazımızda kulaklık takılı olduğu halde ses gelmiyor, kulaklık takılı olduğu halde takılı değil diyor ve kulaklık takılı olduğu halde hoparlörden ses geliyor diyen kullanıcılara sorunun nedeni ve çözümü noktasında yardımcı olmaya çalışacağız.

Eğer telefonda veya bilgisayarda kulaklık takılı ise ve video izlerken ses kulaklıktan değil de hoparlörden çıkıyorsa, bunun sebebi kulaklığı jak girişine tam takmamanız olabilir. Kulaklığın kablosunu yuvaya iyice oturtarak tekrar deneyin.

Sorun düzelmedi ise, başka bir kulaklık takarak deneyin. Böylece sorunun kulaklıktan mı yoksa jak girişinden mi kaynaklandığını anlarsınız.

Mesela jak girişine toz, kir ve şekerli su gibi şeyler kaçtığı zaman bu tip hatalara yol açabiliyor. Buna en iyi çözüm yöntemi ise bir kulak temizleme çubuğunu (ucunda pamuk olan çubuk) jak girişine sokup içinde döndürerek temizlemektir. Fakat dikkat edin çubuğu çok sokmayın yoksa bozabilirsiniz. Benim laptopun jak girişi bozulmuştu, kulak temizleme çubuğunu sokup içinde bir kere döndürmemle çalışmıştı.

Eğer kulak temizleme çubuğu bulamazsanız, bir toplu iğne yada kürdan da deneyebilirsiniz. Hatta bunları denemeden önce güçlü bir şekilde içine doğru üfleyin. Belki bu şekilde kolayca sorun çözülebilir.

Tüm bunlara rağmen sorun çözülmedi ise, ya garantiye yollayın ya da bir tamirciye gösterin. Jak girişi tamamen bozulmuş olabilir.

Önceki İçerikTers S İşareti (Ƨ) Nasıl Yazılır? Klavyeden Hangi Tuşa Basılır?
Sonraki İçerikFacebook Arkadaş Listesi Gizleme Mobil (Android iPhone İçin)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz