Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Laptop Kulaklık Girişi Bozuldu Jakı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Laptop Kulaklık Girişi Bozuldu Jakı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

118
0

Merhabalar, bu yazımızda Laptop kulaklık girişi bozuldu jakı kırıldı ne yapmalıyım diye soranlar için çeşitli çözüm yöntemlerini paylaşarak yardımcı olmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi kulaklık girişi kırılırsa, kulaklıktan ses alamazsınız ve eğer ses çıkışını kulaklık olarak ayarladıysanız, bilgisayardan hiç ses çıkmaz. Ama endişe etmeyin çünkü bu sorunun nasıl düzeltileceğini kısaca anlatıyoruz.

Eğer laptop girişi kırıldı ve içeri kaçtıysa, bir kalemin ucuna yapıştırıcı sürüp girişe yani deliğe sokun ve biraz kurumasını bekledikten sonra kalemi dışarı doğru çekip kulaklık girişini çıkartın. Böylece sorun çözülebilir.

Dilerseniz kalem yerine kulak pamuğu da kullanabilirsiniz. Kulak pamuğunun ucundaki pamuğu çıkartıp yapıştırıcı sürerek aynı işlemi yapın. Veya kulak pamuğunu direk olarak deliğin içine sokun, içine iyice yerleştirin ve yukarı yada sağa sola doğru çubuğu bastırarak hızla geriye doğru çekin. Böylece içeri kaçan jakı dışarı doğru çıkartabilirsiniz.

Aynı şeyi bir cımbız yardımıyla tutup dışarı çekerek de başarabilirsiniz.

Eğer kulaklık girişi bozulduğu için örneğin video izlerken dışarı hiç ses çıkmıyorsa, görev çubuğunda bulunan hoparlör (ses) simgesine sağ tıklayın ve kayıttan yürütme aygıtını hoparlör yapın. Böylece artık ses kulaklık yerine hoparlörden çıkacak ve siz de duyacaksınız.

Laptop Kulaklık Girişi Bozuldu İse Kesin Çözüm Yöntemi


Yeni çıkan ve fiyatı gayet uygun olan USB girişli kulaklıklar ve hoparlörlerden birini satın alarak bu sorunu kökünden çözebilirsiniz.

Böylece garantisi bitmediyse laptopu garantiye gönderip 1 ay beklemeye gerek kalmaz veya garantisi bitmişse hem paranızdan olmazsınız, hem de daha önce içi hiç açılmamış ve tamir yüzü görmemiş laptopunuz kestirmeden kurtulmuş olur.

Önceki İçerikSamsung Galaxy Note 10 Bixby Kapatma
Sonraki İçerikiPhone Bluetooth İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz