Ana Sayfa Mobil LG G3 Batarya Şarj Olmuyor İse Kesin Çözüm Burada!

LG G3 Batarya Şarj Olmuyor İse Kesin Çözüm Burada!

1212
0

LG G3 güçlü özellikleri ve sahip olduğu donanımsal avantajlarıyla gerçekten herkesin beğenisini topladı. Fakat tek bir kusuru var, o da şarjının çok çabuk bitmesi. Donanımı üst düzey olunca, şarjı da fazladan tüketiyor. Böylece en çok 7 saat dayanıyor ama genelde aktif kullanımda o kadar bile gitmiyor. Bu yazıda bu kanayan yaraya gerçekten işe yarayan birkaç çözüm sunuyoruz.

İlk olarak pilin fiziksel durumuna bakacağız. Telefonda 3845#*855# tuşlayın. Böylece gizli menü açılacak. Battery test – Battery Information komutunu girin. Eğer pil sağlığına İyi diyorsa, pil ile ilgili problem yoktur. Eğer sorun varsa, servisine giderek pilini değiştirmelisiniz.

Sistem Ayarları – Genel – Pil menüsü’ne girin ve açılan ekranın üst kısmındaki pil ikonuna tıklayın. Açılan ekranda pili en çok harcayan uygulamalara bakın. Eğer çok önemli olmayanlar varsa, hemen silin. Böylece pil ömrü uzayacaktır.

Cihazın yazılımına bakın. Eğer eskimiş bir yazılımınız varsa, hemen yazılım güncellemesi yaparak son sürüme geçin.

Tüm bunları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, yedek pil satın almak kesin çözüm olacaktır.

Alternatif Çözüm Önerileri

Telefon şarja takılıyken, oyun oynamak, video izlemek yada herhangi bir işlem yapmak bataryanın ömrünü kısaltır. Pek çok kullanıcı bunu bilmez veya dikkat etmez. Cihazınız bataryayı doldurmaya çalışırken, siz onu boşaltırsanız, cihazın aklı karışır ve bataryaya fazladan yük biner. Bu nedenle şarj olurken, telefonu kullanmayınız. Böylece batarya ömrü daha da uzamış olacaktır.

Çok lazım olmadığı sürece, cihazı güç tasarrufu modunda tutunuz. Böylece ekran parlaklığı azalacak ve şarjı daha çok gidecektir.

Önceki İçerikWindows 10 Şifre Kırma (Kaldırma) Resimli Anlatım Kolay Yöntem
Sonraki İçerikWindows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Hatası Sorunu Kesin Çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz