MALİYE BORÇ SORGULAMA 2016

150120141504356126632_2.jpg (600×340)

Güncelleme tarihi: 13.03.2016

Maliyeye olan borcunuzu devletin resmi sitesi olan GİB üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. GİB’in açılımı Gelir İdaresi Başkanlığı’dır ve resmi olarak internetten online vergi dairesi servisi ile borç bilgilendirme servisi sunmaktadır.

Ayrıca trafik cezası, yurt kur harcı, vergi borcu ve yargı harcı gibi idari para cezalarını artık kredi kartıyla internetten online olarak ödeyebilirsiniz.

Vergi borcunuz var mı yok mu diye sorgulayarak öğrenmek yada borç veya ceza ücretlerini kredi kartıyla ödemek için ilk olarak aşağıda sizlere verdiğimiz linke tıklayarak GİB’in resmi sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Karşınıza gelen sayfada kimlik numaranızı, nüfus cüzdanınızdaki seri noyu ve annenizin kızlık soyadını girmeniz gerekiyor. Ardından yine sayfanın alt tarafında size verilen güvenlik kodunu da girmelisiniz.

maliye_borc_sorgulama_vergi_borcu_sorgulama_h11822.jpg (483×320)

Güncelleme tarihi: 13.03.2016

Maliye borç sorgulama işlemi aslında GİB sitesinden gerçekleştirilen borç sorgulamadır. İnternet vergi dairesinin borç bilgilendirme sitesinden TC kimlik no, nüfuz cüzdanındaki seri ve sıra no ve anne baba eş yada çocuğa ait olan bir TC kimlik noyu girmeniz gerekiyor.

Bunun yerine annenin kızlık soyadının birinci ve ikinci harfini de girebilirsiniz. Ardından sayfada otomatik olarak oluşturulan size özel güvenlik kodunu ekrana bakarak doğru bir şekilde girin. Sorgulamanın ardından devlete karşı vergi borcunuz yada ödemeniz gereken bir ceza varsa hemen görüyorsunuz.

Borc Bilgilendirme Servisi

MALİYE BORÇ SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Maliye borç sorgulama hakkında aklınıza takılan sorular var ise lütfen yorum yazarak bize bildiriniz. Vergi borcu ve cezalar ile ilgili tüm konularda hemen yardımcı olmaya çalışıyoruz.


Yayımlandı

kategorisi