Ana Sayfa Programlar Masaüstü Kısayolları Simge Düzeni Kaydetme ve Geri Getirme (Yükleme)

Masaüstü Kısayolları Simge Düzeni Kaydetme ve Geri Getirme (Yükleme)

675
0

ReIcon programı sayesinde bilgisayarın masaüstünde bulunan ve alıştığınız için hangi kısayolun nerede olduğunu ezbere bildiğiniz tüm bu ikonların düzenini kaydedebilir ve örneğin bilgisayara format attıktan sonra tüm eski kısayol ikonlarını aynı düzende geri yükleyebilirsiniz.

Üstelik yalnızca tek bir masaüstü simgelerini değil, kendi oluşturacağınız çok sayıda masaüstü yerleşim düzenini kaydedebilir ve farklı işleriniz için farklı kısayol simgeleri düzenini yükleyebilirsiniz. Mesela Photoshop ile çalışırken, Video düzenlerken, oyun oynarken, Excel ile çalışırken, Word ile çalışırken ve farklı projeleriniz üzerinde uğraşırken işinizi kolaylaştıracak kendinize özel kısayol yerleşim düzenini tek tıkla yükleyebilirsiniz.

Programın ana penceresi yukarıdaki resimde gösterilmiştir. Burada farklı isimlerle kaydedilen farklı masaüstü yerleşim düzenleri gösterilmektedir. Bunlardan hangisinin üzerine gelip fareyle tıklarsanız, anında bu kısayol düzeni masaüstüne yüklenir.

Oluşturacağınız her bir yerleşim düzenine farklı ve açıklayıcı bir isim vererek kaydedebilirsiniz. Kaydetmek için masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ve açılan menüden “Desktop Icon Layout” seçeneğine tıklayın. Açılan menüden de Save Icon’s Layout seçeneğine tıklayın. Geri yüklemek için ise bu menüdeki Restore Icon’s Layout seçeneğine tıklayın.

Date-Time sütununda bu kısayol düzeninin oluşturulduğu tarihi görebilir ve Detail sütunda bu kısayol düzeninde toplam kaç kısayol simgesinin bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz bu programı sağ tık menüsüne entegre edebilirsiniz. Böylece aktif masaüstü düzenini tek tıkla yani fareyle masaüstündeki boş bir yere sağ tıklayarak kaydedebilir ve yine tek tıkla geri yükleyebilirsiniz.

ReIcon İndir (Ücretsiz).

İndireceğiniz RAR dosyası içinde hem 32-bit hem de 64-bit uyumlu sürümü bulunuyor.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows xp – (x86 ve x64).

Save desktop icon layout

Restore icon layout

right click restore icon layout

add context menu

Context menu

untick autoarrange

Add a shortcut to Startup Folder

Önceki İçerikEn İyi Labirent Bulmaca Hazırlama Programı Online Site (Programsız)
Sonraki İçerikUSB Bellek Takınca Dosyaları Otomatik Bilgisayara Kopyalama Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz