Messenger Kişileri Yönet Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, bu yazımızda Facebook Messenger kişileri yönet özelliği nedir ve ne işe yarar sorusuna cevaben sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Normalde telefonun rehberine eklenen her kişi, otomatik olarak Messenger uygulamasına da ekleniyor. Fakat  bu senkronizasyon ayarını kapatabilirsiniz. Çünkü daha sonra telefonun rehberinden sildiğiniz kişi, Messenger uygulamasının rehberinden otomatikman silinmez ve orada olmaya devam eder.

Aslında telefonun rehberinden silinen numaraları geri getirmek için yada telefonun rehberini komple kurtarmak yani geri yüklemek için Messenger uygulamasının bu senkronizasyonu çok faydalıdır. Çünkü rehberden silinmiş olan tüm numaraları burada yani Kişileri Yönet ekranında bulup yeniden tek tek ekleyebilirsiniz.

Fakat eğer rehberden sildiğiniz numaranın Messenger’dan da silinmesini istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Öncelikle Messenger uygulamasını çalıştırın. Açılan ekranda soldaki profil simgesine basın.

Karşınıza çıkan ekranda Kişilerim seçeneğine giriş yapın.

Açılan ekranda aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen Kişileri Yönet seçeneğine basın.

Böylece açılan ekranda Messenger’a kayıtlı olan tüm kişilerin listesi görünecek.

Buradan silmek istediğiniz kişileri tek tek seçip silebilirsiniz. Eğer kişilerin hepsini toplu olarak tek tıkla silmek isterseniz, aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen Tüm Kişileri Sil butonuna basmanız yeterlidir.

Ayrıca eğer telefonun rehberinden silinen bir kişinin numarasını bulmak istiyorsanız, yine bu ekranda bulup bir kağıda not ederek rehbere yeniden ekleyebilirsiniz.

Gerçekten çok yararlı bir özelliğe benziyor ve insanların çok işine yarayacaktır.


Yayımlandı

kategorisi