Microsoft Hesap Şifremi Unuttum, Şifre Kurtarma Kaldırma Kırma

Merhabalar, bu yazımızda Microsoft hesap şifremi unuttum diyen arkadaşlara Microsoft hesabının şifresini kaldırmak yani sıfırlamak konusunda yardımcı olacağız.

Outlook, Hotmail ve OneDrive gibi tüm Microsoft hizmetleri tek bir hesaba bağlıdır yani Microsoft hesabına bağlanmıştır. Dolayısıyla Microsoft hesabınızın şifresini unutursanız, bu hizmetlerin hiçbirinden yararlanamazsınız. Tabii burada göstereceğimiz şifre kurtarma işlemini yapmadığınız sürece.

Öncelikle buraya tıklayarak Microsoft hesabını sıfırlama sayfasını açın.

Açılan ekranda telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girerek İleri butonuna tıklayın.

Açılan ekranda telefon numaranızın son iki hanesi ve e-posta adresiniz görünecek. Bunlardan birini seçerek hesap kurtarma işlemine devam edin. Sonuçta seçiminize göre ya SMS mesajıyla gelen kodu, yada e-posta hesabınıza gönderilen kodu ilgili alana girerek hesabı kurtaracaksınız.

Seçimi yapın ve İleri butonuna basarak devam edin.

Eğer tanımlı telefon numarası veya tanımlı e-posta adresi yoksa veya bunlarla sorunu çözemediyseniz, o zaman yukarıdaki resimde gördüğünüz Bende bunlardan hiçbiri yok linkine tıklayın. Böylece aşağıdaki pencere açılacak.

Burada sizden iletişim için e-posta adresi girmenizi isteyecek.

Ardından size bir takım sorular sorulacak. Örneğin isim, soyisim, doğum tarihi ve güvenlik sorusu gibi şeylerden söz ediyoruz. Ama başka sorular da gelebilir.

Bu sorularla kimliğinizi doğrulamaya çalışacak. Eğer doğrularsa size yeni şifre oluşturma imkanı sunacak.

Fakat bazen bu yöntemle hemen sonuç alınmıyor. Siz sabırla bekliyorsunuz ve Microsoft yetkilileri sizin kimliğinizden emin olunca size e-posta ile hesap sıfırlama linki gönderiyor.

Bir sonraki kurtarma adımına devam etmek için sizden farklı bir iletişim e-posta adresi isteyecektir.

Bundan dolayı hazır elinizde fırsat varken çift faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirin. Böylece hem e-posta yöntemiyle hem de telefon numarasıyla hesabınızın şifresini sıfırlayarak kurtarabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi