Ana Sayfa Programlar MKV’yi MP4’e Çevirme Programı ve Online Dönüştürücü (Programsız)

MKV’yi MP4’e Çevirme Programı ve Online Dönüştürücü (Programsız)

351
0

Bu yazıda mkv formatındaki dosyaları mp4 video formatına çevirmek için 3 farklı alternatif yol önereceğim.

Birincisi tamamen programsız ve ücretsiz bir yöntem. cloudconvert isimli siteyi kullanacağız. Son derece yüksek kalitede format dönüştürme imkanı sunuyor.

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayın.

https://cloudconvert.com/mkv-to-mp4

Açılan sayfada Select Files butonuna tıklayın ve açılan pencereden bilgisayardaki MKV dosyasını seçip siteye yükleyin.

2018 05 09 16 16 00 1

Dilerseniz Google Drive, Dropbox, OneDrive gibi bulut depolama hesabınızdaki MKV dosyalarını da siteye yükleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen aşağı yönlü ok simgesine tıklayın ve açılan menüden ilgili seçeneği seçip yükleyin.

2018 05 09 16 15 29 3

Ardından Start Conversion yazan butona tıklayarak formatını çevirmesini bekleyin. İşlem bitince tıklayıp bilgisayara indirebilirsiniz.

Alternatif yöntem: VLC Media Player

Dünyanın en popüler medya oynatıcılarından biri olan VLC tüm video ve ses formatlarını destekler. Hiçbir codec olmadan da her türlü müziği ve filmi altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

VLC ana penceresinin sol üst köşesindeki Media menüsüne tıklayın ve açılan menüden Convert/SAVE seçeneğine tıklayın. Ardından Add seçeneğine tıklayın ve bilgisayardaki MKV dosyasını seçip programa ekleyin. Ardından tekrar Convert/SAVE seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda açılır menüye tıklayın ve çevireceğiniz formatı yani  “Video – H.264 + Mp3 (MP4)”  seçeneğini seçin. Son olarak kaydedileceği klasörü seçip format çevirme işlemini tamamlayın.

Alternatif program: Movavi Video Converter

Bu programı ücretsiz olarak buradan indirip kurun. Son derece modern ve şık bir arayüze sahiptir ve çok hızlı format çevirisi yapmaktadır.

Üstteki menüden Video menüsüne tıklayın ve çevireceğiniz formatı ve video kalitesi gibi ayarları seçip çeviriyi tamamlayın.

Önceki İçerikAndroid 2 WhatsApp Kullanma Aynı Anda İki Farklı WhatsApp Hesabı Açma
Sonraki İçerikEn İyi 10 Premium Link Generator Sitesi 2019-2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz