Ana Sayfa Mobil Mobil Veri Sınırı Aşıldı Uyarısı Kaldırma Kapatma Resimli Anlatım

Mobil Veri Sınırı Aşıldı Uyarısı Kaldırma Kapatma Resimli Anlatım

487
0

Android telefonlarda veri kullanım uyarısı yada mobil veri sınırı aşıldı türünden uyarılar ve bildirimlerle karşılaşıyorsanız ve bunlar artık canınızı sıkmaya yani sizi rahatsız etmeye başladıysa, nasıl kapatacağınızı çok kısa ve öz bir şekilde anlatıyorum.

Mobil Veri Kullanım Sınırı Aşıldı Hatası

Hiçbir ekstra uygulama yüklemeye gerek kalmadan sadece mobil veri ayarlarına girerek ufak bir dokunuşla bu sorunu kökünden çözüme kavuşturacağız. Bu ayarı yapmak için teknik bilgiye gerek yok yani yediden yetmişe herkes rahatlıkla ayarlayabilir. Üstelik telefona hiçbir zararı yok. Hadi gelin hemen şu işi çözelim.

Telefonda Mobil Veri Sınırı Aşıldı Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Burada anlatacağım yöntem tüm telefonlarda aynıdır ve aynı şekilde uygulanabilir. Fakat bazı telefonların modeline göre ve yüklü olan işletim sisteminin sürümüne göre bazı ufak farklılıklar olabilir. Yine de çok benzer olduğu için hiç zorlanmadan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Öncelikle Ayarlar‘ı açıp Veri kullanımı yada Mobil veri seçeneğine dokunun.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Bu ekrandaki grafikte size ait olan mobil veri kullanım sınırı kırmızı çizgiyle gösterilmiştir. Bu ekrandaki örneğe göre üst sınır 370 MM fakat sizin mobil veri sınırınız daha yüksek veya daha düşük bir değerde olabilir. Eğer burada gösterilen üst sınırı geçerseniz, işletim sistemi mecburen size uyarı mesajları göstererek önlem almaya teşvik edecek.

Veri Kullanım Sınırına Dokunup Yukarı Çekin

Sorunun çözümü için yapılması gereken işlem çok basit. Bu sınır çizgisine dokunun ve basılı tutarak yukarı doğru çekin. Mesela üst sınır 370 ise siz 1,5 GB yapın (yani 1500 MB). Böylece 1,5 GB’ı geçene kadar artık hata ve uyarı mesajı göstermeyecek.

Yeni Veri Kullanım Üst Sınırı 1,5 Gb Oldu Ve Uyarılar Kalktı

Doğrusunu söylemek gerekirse, normalde mobil veri sınırı aşıldı şeklindeki uyarılar çok faydalıdır. Çünkü bazı insanlar üst sınırı aştığını fark edemediği zaman yüklü bir telefon faturası ödemek zorunda kalıyorlar. Bence çalıştığınız operatörü arayın ve mobil kullanım sınırınızı yükselten yeni bir tarifeye geçin. En sağlam çözüm yöntemi bence budur. Çünkü üst sınırı aşarsanız gerçekten kabus gibi ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin benim bir arkadaşım bir keresinde 1200 lira fatura ödemişti. Yaptığı tüm itirazlar sonuçsuz kalmıştı.

Bu sayfada Mobil Veri Sınırı Aşıldı Uyarısı Kaldırılır sorusuna kısa ve öz bir cevap vermeye çalıştım. Eğer faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorsanız ve işinize yaradıysa, lütfen sosyal medya hesabınızda paylaşın. Esen kalın.

Önceki İçerikInstagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir? 2019 Resimli Anlatım
Sonraki İçerikInstagram Profile Yol Tarifi Butonu Ekleme 2019 Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz