Ana Sayfa Teknoloji İnternet Modem adsl ışığı yanıp sönüyor internet kesildi çözümü nedir?

Modem adsl ışığı yanıp sönüyor internet kesildi çözümü nedir?

292
0

Eğer modemin ADSL ışığı sabit bir şekilde yanmıyorsa, ikide bir yanıp sönüyorsa o zaman internet bağlantınız kopmuş demektir. Sorun bilgisayarda değil. O yüzden boşuna bilgisayarı kurcalayıp daha da bozmayın.

Adsl Isik Yanip Sonuyor 1

İnternet servis sağlayıcıları olan Türk Telekom, Superonline, Turk.Net, Doruk.Net, Turkcell, Vodafone gibi şirketlerin evinize yada iş yerinize sağladığı ADSL veya VDSL internet bağlantısı sağlıklı olduğu sürece modem ışığının hep yanıyor olması gerekir.

Ama bu ışık 1 saniye aralıklarla yanıp sönme eylemi gerçekleştiriyorsa internetiniz kesinlikle gitti demektir ve çözümü için aşağıdaki adımları uygulayınız:

İlk olarak modeminizin fişini çekin ve en az 10 saniye bekleyin. Sonra fişi yeniden takın. Eğer ADSL ışığı sabitlenmediyse diğer adıma geçin.

Modemin arkasına taktığını telefon hattını çıkartın ve yeniden takın. Yuvasına iyice oturduğundan emin olun.

Eğer evinizde sabit hatlı telefon kullanıyorsanız muhtemelen splitter adlı ayırıcı bir parça kullanıyorsunuz demektir. Bu parçayı çıkartın ve telefon kablosunu direkt olarak modeme takmayı deneyin. Eğer splitter bozulmuşsa o zaman şuanda modemin çalışması ve ışığın sabit bir biçimde yanıyor olması gerekiyor. Yani internet bağlantınız kurulmuş olmalıdır.

Hala internetiniz gelmediyse ve ışık yanıp sönüyorsa, artık TTNET veya TurkNET gibi hangi servis sağlayıcıdan hizmet alıyorsanız onun müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek alın.

Önceki İçerikRar parolası nasıl kırılır? Rar şifresi kırma 2021-2022
Sonraki İçerik0507 985 49 51 Nolu Telefon Kime Ait? Neden Arıyor? Dolandırıcı Mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz