Ana Sayfa Teknoloji Mouse Acceleration Nedir Ne İşe Yarar

Mouse Acceleration Nedir Ne İşe Yarar

3012
0

165158d1379299875t-mouse-acceleration-cant-turned-off-1mouse.jpg (750×522)

Mouse Acceleration özelliğini aktif eder ve seviyesini artırırsanız, fareyi ne kadar hızlı hareket ettirirseniz, normalden o kadar fazla mesafe kat eder.

Örneğin normal bir farede, fareyi HIZLI BİR ŞEKİLDE veya YAVAŞ BİR ŞEKİLDE 4 santim sağa doğru çekerseniz, sadece 4 santimlik bir yol alacaktır. Fakat Acceleration özelliğini açıp, ondan sonra sağa doğru HIZLI BİR ŞEKİLDE 4 santim hareket ettirirseniz, 4 santimden çok daha fazla mesafe gidecektir. Fakat yavaş hareketlerde yine normal bir farenin hareketlerine yakın şekilde davranır. Bazı oyunculara göre, bu özellik avantaj sağlıyor.

Fakat çoğunluğun görüşüne göre, dünyada aklı yerinde olan hiçbir profesyonel oyuncu acceleration kullanmıyor. Kullanıp iyi aimleri olan oyuncularda var ancak boş yere hammallıktan başka birşey değil. Yani o ayara alışmaya harcadıkları zamanı normal ayarlarla oynayarak harcasalar daha çabuk sürede aynı aime sahip olurlar, acceleration tamamen stabiliteyi bozan birşey çünkü hızlı çevirince gereğinden fazla hızlı, yavaş çevirince gereğinden fazla yavaş yapabiliyor mouse u. Bence oyunda kullanmak büyük bir risk, bu değeride oyun içinde 0.0001 yapıp acceleration ı neredeyse etkisiz bırakıp oynayanlar var, onlar acceleration açık diyorlar ama aslında o kadar az seviyede aktifki, senslerini biraz arttırıp oynasalar aynı etkiyi alabilirler. Dipnot : kapatmak için denetim masası > fare > işaretçi seçeneklerin den işaretçi hassasiyetini arttırın tikini kaldırın.

Hepsi bu kadar. Herkese iyi oyunlar dilerim. Sorusu olan aşağıdaki yorum kısmından sorabilir.

Önceki İçerikMouse DPI Nedir Dpi Tuşu Ne İşe Yarar Kısaca Basit Anlatım
Sonraki İçerikChrome Sağ Tıklayınca Yeni Sekmede Aç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz