MS Access Veritabanı SQL Server’a Dönüştürme (Çevirme) Programı

Sponsorlu Bağlantılar

Access To MSSQL sayesinde ACCDB ve MBD formatındaki veritabanı dosyalarını kolayca SQL Server uyumlu veritabanına dönüştürebilirsiniz.

Software to Convert MS Access to SQL Server

Bu programı yükleyip çalıştırdığınız zaman sizden öncelikle çevirmek istediğiniz bilgisayardaki Access veritabanını seçmeniz istenecek.

access databse specify

Seçimi yapıp Next’e tıklayınca alttaki pencere açılacak. Burada Direct transfer seçeneğini işaretleyip Next’e tıklayın.

Dilerseniz SQL dump dosyası olarak da kaydedebilirsiniz. Bunun için de Direct transfer yerine hemen yanındaki Create dump file seçeneğini işaretleyin.

accesst top sql server db name

Ardından ister seçtiğiniz belirli tabloları yada isterseniz veritabanının tamamını SQL Server’a çevirebilirsiniz. Eğer tüm tabloları yani veritabanının tamamını çevirmek isterseniz sağ taraftaki Select All butonuna tıklayarak tüm tabloların seçilmesini sağlayın ve ardından Next’e tıklayın.

access databse select tables

Tablo dönüştürme seçenekleriniz arasında index transferi, unicode desteği, kayıtları transfer etme ve yeni tablolar oluşturma gibi seçenekler de bulunmaktadır.

access databse table settings

Tüm seçenekleri kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarladıktan sonra Run Now yazan butona tıklayınız. Böylece veritabanı çevirme işlemi başlayacaktır.

conversion done

Son olarak da Exit butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap