Netflix Dizi ve Film İndirme Android ve iPhone İçin

En ünlü tv izleme platformu olan Netflix’te dizi ve film indirme nasıl yapılır?

Android telefonlarda ve iPhone’da izlediğiniz Netflix dizilerini, filmlerini, tv şovlarını, belgeselleri ve konserleri telefona indirerek daha sonra internetin olmadığı yerlerde izleyebilirsiniz.

Ayrıca telefona indirdiğiniz bölümleri arkadaşlara yollayarak Netflix aboneliği olmayanların da izlemesini sağlayabilirsiniz.

Peki Netflix platformunda dizi ve filmler nasıl indirilir?

Öncelikle WiFi ağına bağlı olmanız şart. Çünkü mobil veri kotasını bitireceği için böyle bir önlem alınmış.

WiFi’ye bağlandıktan sonra telefonda Netflix uygulamasını çalıştırın.

Ardından indirmek istediğiniz dizinin veya filmin sayfasını açın.

Ekranın sağ alt köşesinde aşağı yönlü bir ok simgesi olacak bu simgeye dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsü resminde tıklayacağınız ok simgesi gösterilmiştir.

İndirdiğiniz tüm filmleri ve dizileri görmek için ekranın en altındaki araç çubuğundan Downloads seçeneğine dokunun. Aşağıdaki resimde bu seçenek gösterilmiştir.

Dilerseniz dizileri ve filmleri SD karta indirebilirsiniz. Uygulamanın ayarlarını açın ve İndirme ekranına gelerek SD Kart’a İndir özelliğini aktif hale getirin. Bu özellik yalnızca Android telefonlar için geçerlidir. iPhone’da bu özellik yok.

Akıllı İndirime Özelliği Ne İşe Yarar?

Dilerseniz uygulamanın akıllı indirme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Böylece siz bir dizi izlerken, sonraki 3 bölümü otomatik olarak indiriyor ve izlediğiniz bölümleri de otomatik olarak siliyor. Böylece telefonun hafızası gereksiz yere dolmuyor.


Yayımlandı

kategorisi

,