Ana Sayfa Teknoloji İnternet Netflix Geçmiş Silme Tamamen Temizleme 2019

Netflix Geçmiş Silme Tamamen Temizleme 2019

145
0

Bilgisayarda ve Android yada iPhone telefonlarda Netflix geçmiş silme nasıl yapılır?

Netflix'te bir diziyi geçmişten silmek için bu simgeye tıklayın

Ülkemize henüz birkaç sene önce giriş yapan çevrim içi film ve dizi izleme platformu olan Netflix özellikle de kendi yapımcılığı altında ortaya koyduğu dizilerle adından oldukça söz ettirmeyi başardı. Bugün pek çok insan sadece Netflix’te gösterilen dizileri izlemek için bu platforma aylık ücret ödemeyi göze alıyor. Tabii ki yerli ve yabancı çok sayıda başarılı dizi ve filmi de yüksek görüntü kalitesi ve donma yada takılma yaşamadan konforlu bir şekilde Netflix üzerinden izlenebiliyor.

Netflix’in bir diğer güzel özelliği ise izlediğiniz dizilerin ve filmlerin bir kaydını tutması ve geçmiş bölümüne girerek izlemiş olduğunuz tüm içerikleri görmenizdir. Normalde çok pratik ve faydalı bir özellik olmasına rağmen, çeşitli sebeplerden ötürü pek çok insan ara sıra Netflix izleme geçmişini silmek isteyebiliyor.

Netflix geçmiş nasıl silinir?

Yukarıda da anlattığım gibi izleme geçmişi kayıtları çok yararlıdır. Örneğin hangi dizinin kaç bölümünü izlediniz, hangi bölümde kaldınız, hangi filmleri izlediniz gibi şeyleri kolay kolay unutmuyorsanız, Netflix’te geçmişi temizlemek sizin için ekstra bir sıkıntıya yol açmaz.

Eğer Netflix geçmişini silmek istiyorsanız, bunun en kolay ve en hızlı yolunu kısaca anlatıyorum.

Netflix izleme geçmişi nasıl temizlenir?

Öncelikle kendi kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapın.

Ardından aşağıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada geçmişten bu yana şimdiye kadar izlediğiniz tüm dizilerin ve filmlerin bir listesini göreceksiniz.

Netflix platformunu sık sık kullanıyor ve dizi ve filmleri kaçırmıyorsanız ve hangi dizi, filmleri izledim gibi unutkanlığa sahipseniz o zaman kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıyoruz.

https://www.netflix.com/viewingactivity

Böylece Etkinliğim sayfası açılacak.

Bu sayfada silmek yani gizlemek istenilen dizi bölümünün veya filmin hemen yanında yer alan  simgesine tıklayarak o bölümü geçmişten silebilirsiniz. Ayrıca bölümü gizlediğiniz zaman, size dizinin tamamını geçmişten silmek (gizlemek) isteyip istemediğiniz de soruluyor. Dilerseniz tüm dizileri bu şekilde silebilirsiniz.

Gizlenen yani sildiğiniz tüm diziler ve filmler artık hesabınızda hiç izlenmemiş gibi görünür. Siz yeniden bu içeriği açıp izlemediğiniz müddetçe, izleme geçmişine yani Etkinliğim sayfasına bu içerik eklenmez.

Not 1: Gizlenen bir dizi yada filmin diğer cihazlarınızdan mesela Android’li telefondan, dizüstü bilgisayardan veya masaüstü bilgisayardan kısacası hepsinden birden silinmesi bir gün (24 saat) sürebiliyor.

Not 2: Kids (çocuk) profili için geçmişi silme (içerik gizleme) özelliği yoktur.

Not 3: İzleme geçmişini toplu silme özelliği henüz yoktur.

Önceki İçerikiPhone kulaklık modunda takılı kaldı hoparlörden ses gelmiyor çözüm
Sonraki İçerikAsus Telefon Yedekleme 2019 Resimli Anlatım (2 Dakikada Yedek Alma)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz