Ana Sayfa Teknoloji İnternet Netflix izlemeye devam et kaldırma silme resimli anlatım

Netflix izlemeye devam et kaldırma silme resimli anlatım

1063
0

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gittikçe yayılan ve adeta bir çılgınlık haline gelen Netflix özellikle de Adana 01 dizisini satın aldıktan sonra büyük bir patlama yaptı. Fakat sahip olduğu yüksek teknoloji ve gelişmiş web sitesi sayesinde zaten rakiplerine fark atıyor.

Netflix’in en güzel özelliklerinden biri de kullanıcının izleme geçmişine göre bazı öneriler yani tavsiyelerde bulunması. Ayrıca hepsini izlemeden yarıda bıraktığınız dizileri ve filmleri de farklı bir menü altında “izlemeye devam et” başlığıyla sizlere gösterir.

Eğer bu durum sizi rahatsız ediyorsa, bu önerileri nasıl kaldıracağınızı çok kısa bir şekilde aşağıda anlatıyorum.

Netflix’te izlemeye devam et mesajı nasıl kaldırılır?

Öncelikle Netflix hesabınıza giriş yapmanız şart.

Ardından İzleme etkinliğim sayfasını açmalısınız. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

https://www.netflix.com/viewingactivity

Tıkladığınız zaman karşınız aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Burada daha önce izlediğiniz diziler, filmler, şov programları ve belgeseller liste halinde gösteriliyor. Maalesef tüm içerikleri toptan kaldırma seçeneği yok. Hangi dizinin yada filmin İzlemeye devam et bölümünden kaldırılmasını istiyorsanız, o diziyi yada filmi tek tek seçip listeden silmeniz gerekiyor.

Netflix izlemeye devam et nasıl silinir

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterdiğim gibi, eğer Vikingler: Sezon 5: Öngürü Anları isimli içeriği İzleme Etkinliğim sayfasından silmek (gizlemek) istiyorsanız, kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen hemen sağındaki yuvarlak simgeye tıklamanız yeterlidir.

Böylece karşınıza aşağıdaki mesaj çıkacak:

24 saat içinde, Vikingler: Sezon 5: Öngörü Anları Netflix hizmetinde izlediğiniz içerikler arasından kaldırılacak ve bundan sonra size önerilerde bulunmak için kullanılmayacak.

Bu mesajın içeriğinden de anlaşılacağı üzre, içeriğin tamamen silinmesi 24 saati bulabilir.

Bu yazımda sizlere Netflix izlemeye devam et önerilerinin nasıl kaldırılacağını kısaca özetlemeye çalıştım. Umarım işinize yarar ve sizler için faydalı olur. Eğer anlamadığınız yada yapamadığınız bir yer olursa, aşağıdaki yorum kutusundan hiç çekinmeden yazabilir ve tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Dakikalar içerisinde cevap vermekteyim.

Önceki İçerikInstagram bu mesajın gönderimi iptal edildi bildirimi nedir ne demek?
Sonraki İçerikOptik Dükkanı Kazancı (Geliri) Kaç Para?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz