Ana Sayfa Programlar Notepad++ Benzeri En İyi Metin Düzenleyici Programlar (Alternatifler)

Notepad++ Benzeri En İyi Metin Düzenleyici Programlar (Alternatifler)

3060
0

Screenshot

Notepad++ tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan en popüler ve en kaliteli metin editörlerinden biridir. Fakat en iyi metin editör demek biraz iddialı olacaktır. Zira piyasada en az onun kadar güçlü ve gelişmiş özelliler içeren harika metin düzenleyiciler mevcut.

1- Sublime Text

Sofistike bir metin editörüdür ve daha çok kod yazmak, HTML ve düz yazı için idealdir. Düzgün ve çekici bir arayüzü olan Sublime Text programının sıradışı özellikleri bulunmaktadır.

İndir

2- Atom

Yeni nesil modern bir metin editörü olan Atom pek çoklarına göre Notepad++’tan çok daha iyidir. Programı her yönüyle değiştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Böylece bu metin editörüyle istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Üstelik verimliliğinizi de arttırır. Tüm bu ayarlamaları kolayca yapabilirsiniz, yani konfigürasyon dosyasını açmaya bile gerek kalmaz. Örneğin Atom’u çeşitli pencerelere ayırıp her bir pencerede eş zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

İndir

3- Vim

Sentaks vurgulama, kelime tamamlama ve daha pek çok ileri düzey özelliğiyle Vim en gelişmiş metin editörleri arasında yer alır. Etkili bir düzenleme için çeşitli modları bulunmaktadır. Normal modu alfanumerik (harfler ve sayılar) tuşları bağlayarak görev odaklı komutlar sunar. Görsel modu yazıları (metni) vurgular. Komut satırı modu ise arama/değiştirme, fonksiyonları tanımlama gibi çok sayıda araç sunar.

İndir

4- Brackets

Screenshot of Brackets

Web tasarım ve kod yazma için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir metin editörüdür. HTML, CSS ve JavaScript gibi web teknolojilerini destekler. Adobe firması tarafından üretilmiştir.

İndir

5- NetBeans

Darcula LAF for NetBeans

Yazılım geliştiriciler için özel olarak üretilen açık kaynak kodlu bir metin editörüdür. Profesyonel görünümlü masaüstü, mobil, web ve ticari yazılımlar geliştirmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçlara sahiptir. PHP, JavaScript, Groovy, ve Ruby ile Java dili ve C/C++ gibi popüler dilleri destekler. Kullanması gayet kolay bir yazılım olan NetBeans sadece Windows için değil, Mac OS X, Linaux ve Solarix platformlarında da çalışır.

İndir

Önceki İçerikCCleaner Benzeri En İyi Bilgisayar Bakım Temizlik Programları Alternatif
Sonraki İçerikŞubat Kaç Yılda Bir 29 Çeker?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz