Ntfs Drive Protection İndir USB ve Sabit Disk Kilitleme Programı

drive protection folder list

Bilgisayarın sabit disk sürücülerini veya USB flash bellekleri kilitlemek için Ntfs Drive Protection programını kullanabilirsiniz.

Genellikle harddiskteki ve USB belleklerdeki tüm dosya ve klasörler erişime açık olmaktadır. Bundan dolayı zararlı yazılımlar (virüsler) ve kötü niyetli kişiler tarafından bu dosya ve klasörlere rahatlıkla ulaşılabilir ve veri hırsızlığı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunu önlemek için Ntfs Drive Protection ile seçtiğiniz harddisk sürücüsünü veya USB bellek sürücüsünü kilitleyebilirsiniz. Böylece artık hiçbir zararlı yazılım veya başka bir kişi asla dosyalar üzerinde bir değişiklik yapamaz, var olan dosyaları silemez veya yeni bir dosya ekleyemez.

Dilerseniz korunmayan bir klasör oluşturarak bu klasöre yeni dosyalar ekleyip üzerinde değişiklik yapabilirsiniz fakat diğer klasörler yine korunur. Korunmayan klasör oluşturmak için Unprotected File And Folder List kısmının sağ tarafındaki + (Artı) işaretine tıklayın ve klasöre bir isim girin.

Programı kullanmak çok kolay. Sadece Target Drive bölümünden kilitlemek istediğiniz sürücüyü seçin ve Start Protection butonuna tıklayın. Biraz bekledikten sonra Menu butonunun üzerindeki kırmızı rengin yeşile döndüğünü göreceksiniz. Böylece kilitleme ve koruma aktif demektir. Zaten yeni bir pencere açılacak ve “… drive operation completed successfully” mesajı yazacak.

drive protection protected

sucess message

Kilidi kaldırmak için önce kilidini açmak istediğiniz sürücüyü seçin ve Stop Protection butonuna tıklayın. Bir süre sonra Menu butonunun üzerindeki renk yeniden kırmızı olacak.

drive protection progress

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp,Vista
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 695 kb
Ntfs Drive Protection İndir
Ntfs Drive Protection Alternatif İndirme Linki

Programın antivirüs testi sonuçları: Tertemiz.


Yayımlandı

kategorisi