Numara Engelleme Samsung, LG, Sony, Htc Resimli Anlatım

Sürekli arayarak sizi rahatsız eden kişilerin numarasını engellemek çok kolay. Engellenen bu kişiler sizi aradığında meşgul sesi duyacaklar.

Aşağıda sırasıyla LG, Nexus, Samsung, Htc ve General Mobile marka telefonlar için numara engellemeyi resimli olarak gösterdim. Fakat tüm Android’li telefonlarda aşağı yukarı aynı yöntemi uygulayarak numaraları engelleyebilirsiniz.

LG Telefonda Numara Engelleme

Engelleyeceğiniz numaraya dokunun (tıklayın). Ekranın sağ üst köşesindeki alt alta üç nokta simgesine tıklayarak açılan menüden Aramayı reddet‘e tıklayın.

Engellenen bir kişinin engelini kaldırmak için ise yine aynı yere gelin ve Çağrı reddetme listesinden çıkar’a tıklayın.

2016-08-26_04-42-53

Nexus Telefonda Numara Engelleme

Ayarlar/ Çağrı engelleme yolunu izleyin. Açılan ekranda Numara ekle butonuna tıklayın ve engellemek istediğiniz numarayı girin.

2016-08-26_04-50-09

Samsung Telefonda Numara Engelleme

Uygulamalar ekranına gelin Telefon / DAHA FAZLA / Ayarlar / Arama engelleme / Engellenenler listesi yolunu izleyin. Alternatif olarak engellemek istediğiniz numaranın üstündeki seçeneğe tıklayın ve Otomatik reddetme listesine ekle‘ye tıklayın.

2016-08-26_04-56-22
Kişileri seçmek için KAYIT veya REHBER üzerine dokunun ve sonra üzerine dokunun. Manuel olarak bir numara eklemek için, Telefon numarasını girin. üzerine dokunun ve sonra bir telefon numarası girin. Engellediğiniz numaralar sizinle iletişim kurmak istediğinde, herhangi bir bildirim almazsınız. Aramalar, arama günlüğüne kaydedilir. Arayan numarasını göstermeyen kişilerden gelen aramaları da engelleyebilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirmek için Gizli aramaları engelle tuşuna dokunun.

HTC Telefonda Numara Engelleme

Giriş ekranındayken Engelli Arayanlar‘a girin.

Engelli arayanlar sekmesinde Arayan ekle‘ye tıklayın.

Ardından engelleyeceğiniz kişileri seçin ve Kaydet‘e tıklayın.

General Mobile Telefonda Numara Engelleme

Engelleyeceğiniz numaraya tıklayın (dokunun). Açılan menüde Gelen çağrıyı doğrudan bloke et‘e tıklayın. Böylece numara engellenmiş olacak.

2016-08-26_05-02-28

 


Yayımlandı

kategorisi