Online Resim Çevirici Dönüştürücü Site

Bilgisayarınızda bulunan her türlü resim dosyalarını, aile fotoğraflarını yada diğer grafik dosyalarını farklı dosya formatlarına dönüştürmek için artık hiçbir program indirip bilgisayara kurmanıza gerek yok. Bu işi birkaç saniyede halledebileceğiniz online website servisleri mevcut ve işin güzel tarafı tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra kullanmasının da son derece kolay olması.

Mesela ben işlerimi http://image.online-convert.com/ adresinden hallediyorum.

24-03-2016 10-33-55

Yukarıdaki resimde sitenin her türlü resim dosyasını .ico dosyasına dönüştüren sayfası görülmektedir. Eğer elinizdeki her türlü formata sahip resim dosyalarını jpg, png, tiff, bmp yada gif gibi diğer resim formatlarına çevirmek isterseniz üstteki resimde 4 numara ile gösterdiğim kısımdan kolayca seçebilirsiniz. Mesela orada yazan “Convert to JPG” linkine tıklarsanız her türlü resim formatını jpg ye dönüştürebilirsiniz.

Şimdi çevirme işleminin nasıl yapıldığına kısaca bakalım. Zaten o kadar basit ve kolay ki, uzun olması mümkün değil.

İlk olarak 1 numarayla gösterdiğim yerdeki “Dosya seç” butonuna tıklayarak bilgisayardaki resminizi seçin yada yine 1 numarayla gösterdiğim boş kutuya resminizin internet adresini (web url) girin.  Eğer isterseniz “Choose from Dropbox” veya “Choose from Google Drive” yazan butonlara tıklayarak Dropbox yada Google Drive hesabınızdaki resimleri de seçebilirsiniz.

Daha sonra çıktı olarak alacağınız .ico dosyasının enini ve boyunu belirleyin. Bunun için 2 numarayla gösterdiğim yerdeki yan yana bulunan kutulara sırasıyla soldan sağa doğru enini ve boyunu girin.

Son olarak 3 numarayla gösterdiğim yerdeki “Convert file” yazan butona tıklayın ve birkaç saniye içinde dönüştürülen çıktı dosyası otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır.

Kolay gelsin…


Yayımlandı

kategorisi