Oyun Program Crackleme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

2016-07-29_03-23-50

Bugün internette en çok yapılan işlemlerden birisi de sitelerden indirilen korsan oyunlar ve korsan programları cracklemektir. Crack işlemi sayesinde ücretli bir programı tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyor ve yine ücretli satılan bir oyunu bedava oynayabiliyorsunuz.

Aşağıda yaptığım resimli anlatımdaki adımları uygulayarak oyun veya programlar için nasıl crack işlemi yapılır öğrenebilirsiniz.

İnternetten indirdiğiniz oyun veya programın kurulum dosyasına çift tıklayarak normal şekilde kurun.

Eğer 32-Bit işletim sistemi kullanıyorsanız genellikle programı C:Program Files klasörüne kuracaktır.

Eğer 64-Bit işletim sistemi kullanıyorsanız genellikle programı C:Program Files (x86) klasörüne kuracaktır.

Kurulumun ardından indirdiğiniz iso, zip veya rar arşivinin içindeki crack klasörünü bulun. Genellikle bu klasörün ismi de Crack olur.

2016-07-29_03-12-17

Eğer crack klasörünün içinde .reg uzantılı bir dosya varsa, buna çift tıklayarak çalıştırın.

Crack klasörünün içindekileri seçip kopyalayın.

2016-07-29_03-14-46

Oyunun veya programın masaüstündeki kısayol simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler’e tıklayın. Açılan penceredeki Dosya Konumunu Aç‘a tıklayın.

2016-07-29_03-17-34

Böylece programı kurduğunuz klasör açılacaktır. Bu klasörün içinde boş bir yere sağ tıklayın ve açılan menüden Yapıştır’a tıklayın. Eğer bir uyarı penceresi açılırsa Kopyala ve Değiştir‘e tıklayarak onay verin. Böylece az önce kopyaladığımız Crack dosyalarını şimdi de programın kurulduğu klasöre atmış olduk.

Artık programın veya oyunun masaüstündeki kısayol simgesine çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Hayırlı olsun.

2016-07-29_03-26-02

Genellikle indirdiğiniz korsan oyunlar ve programların içinde crack klasörleri hazır olarak geliyor. Fakat bazen programı veya oyunu resmi sitesinden orijinal dosya olarak indirebilir ve Crack dosyasını Google da arama yaparak bulabilirsiniz. Ama çok dikkatli olmanızı öneririm. Zira crack dosyalarıyla bilgisayara virüs bulaşma ihtimali ciddi anlamda vardır. Bu nedenle indirdiğiniz full sürüm programları ve crack dosyalarını bir antivirüs yazılımıyla taratınız.


Yayımlandı

kategorisi