Ana Sayfa Programlar Oyun Videosu Kaydetme Programı Sesli PC Windows 10 İçin

Oyun Videosu Kaydetme Programı Sesli PC Windows 10 İçin

237
0

Bu yazıda gelişmiş bir oyun kayıt ve canlı yayın yapma yazılımını tanıtıyorum. Player.me adlı bu yazılımda ihtiyaç duyacağınız tüm özellikler var. Örneğin oynanış videosu kaydetme, canlı yayın düzenleme ve daha fazlası mevcut.

Player.me programı Windows 10 için özel olarak üretilmiştir ve 4 büyük canlı yayın platformunu destekler. Bunlar Twitch, Mixer, YouTube ve Facebook. Videoları ise MP4 formatında kaydeder.

Oyun Videosu Kaydetme Programı

Oyun Videosu Kaydetme Programı Nasıl Kullanılır?

Player.me programının arayüzü 3 parçaya bölünmüştür. Solda navigasyon paneli, sağda sohbet ve bildirim paneli ve ortada ise seçilen özellikleri gösteren bir tuval yer almaktadır.

Studio

Tüm kayıt ve canlı yayın özellikleri bu bölümde yer alır. Buradan yararlanarak bir oynanış videosu kaydedebilir veya yukarıda sayılan 4 sosyal medya sitesi için bir canlı yayın yapabilirsiniz. Video kalitesi olarak ise 360p SD kalitesinden 4K UHD kalitesine kadar dilediğinizi seçebilirsiniz. Üstelik 30 FPS yada 60 FPS seçebilirsiniz.

Dilerseniz kaydedilen videonun boyutu çok büyükse, otomatik olarak parçalara ayırmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca klavye kısayol tuşları ayarlayarak yani dilediğiniz yeni görevleri atayarak web kameraya geçiş yapma, mikrofonu açma/kapatma veya video kaydını durdurma/devam ettirme gibi çok sayıda işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, Studio bölümünde hazır olarak gelen çok sayıda sahneyi oynanış videosuna ekleyebilirsiniz. Mesela bir giriş klibi, oyun içi klibi veya perde arası klibi ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz oynanış videosunun en üst kısmına çeşitli minik araçlar (widget) ekleyebilirsiniz. Örneğin goller, eğitimler, ülkeler, etiketler, alarmlar, kaynaklar ve diğer çeşitli minik araçlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Üstelik minik araçları ekledikten sonra bu aracın pozisyonunu, boyutlarını ve diğer özelliklerini özelleştirebilirsiniz. Hatta Player.me logosunu bile gizleyebilirsiniz.

My Media

Tüm kayıtların tutulduğu yani depolandığı yerdir. Burada kayıtların tarih bilgisi gösterilir ve videoların sıralamasını ve görüntüleme seçeneklerini dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca buradan herhangi bir video kaydını açıp izleyebilir, adını değiştirebilir, sosyal medyada paylaşabilir veya gömülü video editörüyle videoyu açıp düzenleyebilirsiniz.

Video editörü oldukça basit ve düz mantık çalışır. Editörün sol tarafında bir zaman çizelgesi ve onun hemen altında medya seçeneği yer alıyor. Bilgisayardan yeni bir video seçip programa aktarabilir ve sonrasında oynanış videosuna dahil edebilirsiniz. Eğer başka bir kayıt cihazı kullanıyorsanız, başka bir ekstra programa gerek kalmadan, bu program yardımıyla ses dosyasını içeri aktarıp videoya gömebilirsiniz.

Oyun Kaydetme Programı Ücretsiz

Dashboard

Canlı video yayını akışına dair her şeyi Dashboard kısmından takip edebilir yani izleyebilirsiniz. Seçtiğiniz platform hakkında canlı istatistikler verir. Örneğin durumu, o an videoyu canlı yayında izleyenleri, takipçileri, sunucuları, altyazıları ve sponsorları görebilirsiniz. Ayrıca şuan ki veya son zamanlardaki aktiviteleri ve canlı sohbetleri göstermektedir.

Chats

Player.me programı desteklediği 4 platform için de aktiviteleri ve sohbetleri destekler. Ayrıca bunlar için bildirim de alırsınız. Aslına bakarsanız oyuncular için bir sosyal medya sitesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Player.me adlı ücretsiz Windows programını bilgisayara doğrudan indirmek için buraya tıklayınız. 

Önceki İçerikEkran Görüntüsü Paylaşma Siteleri
Sonraki İçerikAndroid Emulatörleri İncelemesi Özellikleri Artıları Eksileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz