weddingannouncement.jpg

Photoshop İle Neler Yapılabilir? Photoshop Ne İşe Yarar?

Merhabalar, bu yazımızda Adobe Photoshop İle Neler Yapılabilir ve Photoshop Ne İşe Yarar sorusuna cevaben toplam 7 maddeden oluşan harika bir resimli anlatım hazırladık.

Tasarım dünyasında en akıllıca, en parıldayan ve en yaratıcı parçalar kazanır. Çünkü bu parçalar yaratıcı fikirleriyle dikkatimizi çeker ve sunduğu şeyle ilgilenmemizi sağlar.

İşte Photoshop da bir resmi harika bir tasarıma dönüştüren bu tarz araçlardan biridir ve sadece kırmızı göz hatasını düzeltmekle yetinmez.

İşte Adobe Photoshop programı ile yapabileceğiniz 7 farklı şey

weddingannouncement.jpg

Davetiye ve duyurular hazırlayın

Yılbaşı, evlilik davetiyeleri, mezuniyet duyurusu yada aile veya arkadaşlarınızın duymasını istediğiniz herhangi bir şey hakkında duyuru hazırlayabilirsiniz.

photoposter.jpg

Poster, broşür ve iş kartı hazırlayın

Sahibi olduğunuz galerinin yada nalburun iş kartını tasarlamak için tek bir kuruş bile harcamanıza gerek yok. Her alanda çalışan esnaflar Photoshop sayesinde kendi hayallerindeki gibi bir iş kartını kolayca dizayn edebilir.

infographphoto-1.jpg

Infografik oluşturun

İş sahipleri sattığı ürünler ve servisler hakkında müşterilerine bilgi vermek zorunda. Photoshop sayesinde tanıtıcı infografikler hazırlayarak potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz. İster ciddi ve profesyonel bir infografik oluşturabilir, ister sadece dikkat çeken eğlenceli bir infografik hazırlayabilirsiniz.

bannerphoto.jpg

Web site Bileşenleri

Banner, yan menü görselleri, butonlar, ayırıcılar ve diğer bileşenleri yaparak Photoshop ile göz alıcı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Sosyal medyada insanların dikkatini çekmek için görseller çok önemlidir ve bu nedenle doğru bir şekilde dizayn edilmesi gerekir.

restorephoto.jpg

Fotoğraf restorasyonu

Hepimizin evimizin bir köşesinde bulunan bir aile fotoğrafı albümü mutlaka vardır. Bu albümde dedelerimizin ve ninelerimizin eski fotoğrafları ortaya çıkarılmayı bekliyor.

Photoshop sayesinde bu eski fotoğrafları iyileştirerek modern bir görünüme kavuşturabiliriz. Örneğin siyah beyaz bir resmi renklendirebiliriz.

sequence-composite.jpg

Sıralı hareket fotoğrafları yakalama

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi yapılan bir hareketin peş peşe fotoğrafını çekerek Photoshop sayesinde onları sıralı bir hareket şeklinde gösterebilirsiniz. Daha etkileyici görseller hazırlamak için yada bir olayın aşamalarını daha iyi göstermek için bu teknikten yararlanılmaktadır.

surreal photo.jpg

Gerçeküstü fotoğraflar

Reklamlar, magazin dergileri, kitap kapakları ve benzeri şeyler için gerçeküstü fotoğraflar oldukça faydalıdır. Çünkü fotoğrafın temsil ettiği şeyin ne olduğunu anlamak için herkes gerçekten durup şöyle bir bakar.

Photoshop sayesinde bir fotoğrafı hayalinizdeki herhangi bir şeye dönüştürebilirsiniz. Böylece bu yeni görsel sizin eşsiz tarzınız ve fikirleriniz hakkında gerçek bir şeyler anlatır.


Yayımlandı

kategorisi