Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Programsız Ekran Videosu Çekme

Programsız Ekran Videosu Çekme

31
0

Hiçbir program yüklemeye gerek kalmadan tamamen programsız olarak masaüstü ekranı videoya çekip kaydetmek ister misiniz?

Web tarayıcı tabanlı çalışan RecordScreen.io sitesi herkese bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor.

RecordScreen.io sitesine git

Sitenin ana sayfası aşağıda gösterilmiştir. RECORD butonuna tıklayın.

2019 06 30 22 29 20 1

Aşağıdaki pencere açılacak. Burada üç tane sekme seçeneği sunuluyor. Birinci sekmede Ekranınızın tamamını videoya çekiyor. Uygulama Penceresi yazan ikinci sekmeye tıklayarak bilgisayarda açık olan programlardan istediğiniz birini seçerek sadece o programın penceresinde yapılanları videoya çekebilirsiniz. Chrome Sekmesi yazan üçüncü sekmeyi tıklayarak ise açık olan Chrome sekmelerinden dilediğinizi seçip yalnızca o sekmede yapılanları videoya kaydedebilirsiniz.

2019 06 30 22 30 27 3

Seçimi yaptıktan sonra alttaki Paylaş butonuna tıklayın. Böylece videoyu çekmeye başlayacak. Web kameranız ve mikrofonunuz açık ise otomatik olarak algılıyor ve isterseniz web kameradan çekilenleri videoya kaydedebilir ve mikrofondan gelen sesleri videoya dahil edebiliyor.

2019 06 30 22 31 39 5

Video çekimini sonlandırmak için STOP RECORDING yazan butona tıklayın. Üstteki resimde gösterilmiştir. Böylece aşağıdaki pencere çıkacak.

2019 06 30 22 32 02 7

Burada DOWNLOAD VIDEO yazan butona tıklayarak çektiğiniz masaüstü videosunu bilgisayara indirip dilediğiniz yere kaydedin.

İndirdiğiniz videonun formatı Webm ve bu formatı pek çok video izleme programıyla örneğin VLC Media Player ile açabilirsiniz.

Önceki İçerikCritical Process Died Çözüm (Bilgisayar Mavi Ekran Hatası)
Sonraki İçerikEn İyi Altyazı Düzenleme Programları 2019-2020 (Windows İçin)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz