Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Proxy Ayarları Değişmiyor Değiştiremiyorum Çözüm

Proxy Ayarları Değişmiyor Değiştiremiyorum Çözüm

2833
7

Windows’un Proxy Ayarlarını Değiştiremiyorum Değiştirilmiyor Hata Veriyor Ne Yapmalıyım?

Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız kesin çözümü bu sayfada paylaşıyorum.

Eğer proxy ayarlarını normal yollardan değiştirmek istediğinizde “bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir” gibi bir hata uyarıyla karşılaşıyorsanız, aşağıda anlatılan adımları uygulayarak bu problemi kesin olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Proxy Kayıt Defteri

Öncelikle Windows’un kayıt defterini açmanız gerekecek.

Başlat’a girip arama kutusuna regedit yazarak kayıt defterini açabilirsiniz.

Alternatif olarak klavyedeki Windows ve R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açın ve ardından bu penceredeki kutuya regedit yazarak klavyeden Enter tuşuna basın.

Açtıktan sonra sol kısımdaki klasörlerden aşağıdaki yolu izleyin.

HKEY_LOCAL_MACHINESoftwarePoliciesMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings

Internet Settings klasörünün içine girdiğiniz zaman sağ taraftaki pencerede ProxySettingsPerUser isminde bir değer var mı diye bakın. Varsa bu değere fare ile sağ tıklayın ve açılan menüden Değiştir’e tıklayın. Değer verisi kısmına 1 yazın ve kaydedin.

Şayet ProxySettingsPerUser isminde bir değer yoksa, o zaman sol taraftaki Internet Settings isimli klasörün üzerine fare ile gelin ve sağ tıklayarak açılan menüden Yeni Dize Değeri oluşturun. Değer adına ProxySettingsPerUser yazın ve değer verisine ise 1 yazın.

Tüm bunları yapınca artık Internet Seçenekleri penceresinde Bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir uyarısı çıkmaz. Bundan sonra proxy ayarlarını devre dışı bırakabilirsiniz ve her zamanki gibi internete girebilirsiniz.

Önceki İçerikChrome Anasayfa Butonu Ekleme Resimli Anlatım
Sonraki İçerikKablosuz internet şifre değiştirme, wireless wifi şifresi nasıl değiştirilir

7 YORUMLAR

 1. internet settings in içinde varsayılan diye bir şey var değer atanmamış ProxySettingsPerUser adlı girdiyi oluşturdum hemen altına ama varsayılana birşey yapmalı mıyım ?

 2. Allah senden razı olsun kafayı sıyıracaktım kaç gündür.Günlerdir yapmadığım şey kalmadı.Varsa senin için yapabileceğim birşey , içerik bile yazarım size, donate bile yaparım.

  • Allah senden de razı olsun kardeş. Yazdığın bu yorum benim için fazlasıyla tatmin edici. Yine de yaptığın her iki teklif için de teşekkür ederim.

  • Aşağıdaki işlemi uygulayarak bu sorunu tamamen çözebilirsiniz.

   Windows tuşu + R kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açın ve regedit yazarak Kayıt Defteri’ni açın.

   HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings dizinine girin ve ProxySettingsPerUser adlı bir değerin olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu değer var ise sağ tıklayıp Değiştir seçeneğine tıklayın ve Değer verisi satırına 1 yazıp kaydedin. Eğer ProxySettingsPerUser değeri mevcut değilse, Internet Settings anahtarına sağ tıklayıp Yeni Dize Değeri oluşturun ve değer adı olarak ProxySettingsPerUser, değer verisi olarak 1 girin.

   Not: Bu çözüm yöntemi alıntıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz