Proxy Ayarları Değişmiyor Değiştiremiyorum Çözüm

Windows’un Proxy Ayarlarını Değiştiremiyorum Değiştirilmiyor Hata Veriyor Ne Yapmalıyım?

Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız kesin çözümü bu sayfada paylaşıyorum.

Eğer proxy ayarlarını normal yollardan değiştirmek istediğinizde “bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir” gibi bir hata uyarıyla karşılaşıyorsanız, aşağıda anlatılan adımları uygulayarak bu problemi kesin olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

proxy kayıt defteri

Öncelikle Windows’un kayıt defterini açmanız gerekecek.

Başlat’a girip arama kutusuna regedit yazarak kayıt defterini açabilirsiniz.

Alternatif olarak klavyedeki Windows ve R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açın ve ardından bu penceredeki kutuya regedit yazarak klavyeden Enter tuşuna basın.

Açtıktan sonra sol kısımdaki klasörlerden aşağıdaki yolu izleyin.

HKEY_LOCAL_MACHINESoftwarePoliciesMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings

Internet Settings klasörünün içine girdiğiniz zaman sağ taraftaki pencerede ProxySettingsPerUser isminde bir değer var mı diye bakın. Varsa bu değere fare ile sağ tıklayın ve açılan menüden Değiştir’e tıklayın. Değer verisi kısmına 1 yazın ve kaydedin.

Şayet ProxySettingsPerUser isminde bir değer yoksa, o zaman sol taraftaki Internet Settings isimli klasörün üzerine fare ile gelin ve sağ tıklayarak açılan menüden Yeni Dize Değeri oluşturun. Değer adına ProxySettingsPerUser yazın ve değer verisine ise 1 yazın.

Tüm bunları yapınca artık Internet Seçenekleri penceresinde Bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir uyarısı çıkmaz. Bundan sonra proxy ayarlarını devre dışı bırakabilirsiniz ve her zamanki gibi internete girebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi