qtcore4.dll indir hata çözümü

2016-03-25_00-14-01

Muhtelif oyunları ve programları bilgisayara yüklerken veya kurulumun ardından açmaya çalışırken qtcore4.dll hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Böyle durumlarda buraya tıklayarak (2,92 mb – zip arşiv dosyası içerisinde) dosyayı indirin ve zip arşivinin içindeki dosyayı masaüstüne çıkartın. Ardından bu dosyayı kurmaya çalıştığınız oyunun veya programın klasörüne atın.

Alternatif olarak aşağıda gösterdiğim klasöre de atabilirsiniz.

32-Bit işletim sistemi kullananlar bu dosyayı “C:\\Windows\\System32” klasörünün içine atsın.

64-Bit işletim sistemi kullananlar ise bu dosyayı “C:\\Windows\\SysWOW64\\” klasörüne atsın.

Bazen de kullandığınız antivirüs tarzı güvenlik programları bu dosyayı şüpheli bulduğu için silebiliyor ve bilgisayarın ihtiyaç duyduğu bu dosya silindiği için de kurulum sırasında hata verebiliyor. Böyle durumlarda antivirüs programının ayarlarına girerek bu dosyayı görmezden gelmesini sağlayın.

NOT: Dll dosyasını attıktan sonra başarılı bir şekilde çalıştırmak için Windows komut penceresini açın ve aşağıdaki kodu yazarak çalıştırın. Fakat çoğu zaman bu işleme gerek kalmaz. Eğer dll dosyasını klasöre atmanıza rağmen çalışmıyorsa, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Sorun Hala Çözülmediyse Kesin Olarak Sorunu Halletmek İçin Aşağıda Anlatılanı Yapın:

Başlat’ı açın ve Çalıştır yazarak Çalıştır penceresini açın. Aslında Windows ve R tuşlarına birlikte basarak da açabilirsiniz Çalıştır penceresini. Ardından boş kutuya aşağıdaki resimde görüldüğü gibi regvsr32 qtcore4.dll yazıp Enter tuşuna basın.


Yayımlandı

kategorisi