Ana Sayfa Programlar Resmin Rengini Değiştirme Programı İndir Ücretsiz Kolay ve Basit

Resmin Rengini Değiştirme Programı İndir Ücretsiz Kolay ve Basit

1790
0

Burada paylaştığım 4 ücretsiz yazılımdan herhangi birini kullanarak resimlerin rengini dilediğiniz renklere değiştirebilirsiniz. Bu programların hepsi kullanması en kolay ve en güçlü özelliklere sahip resim düzenleyiciler arasında yer alıyor.

Bu programların renk değiştirmek için farklı araçları ve her bir aracın farklı avantajları bulunuyor. Hatta bazılarının resimlerdeki renkleri değiştirmek için özel eklenti desteği bile mevcut. Resmin üzerindeki herhangi bir noktayı veya alanı seçerek rengini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

GIMP

GIMP programının Fuzzy Select Tool ve Select By Color Tool isimli iki aracından herhangi birini kullanarak renk değiştirebilirsiniz. Yukarıdaki resimde bu araçlar gösterilmiştir. İnceleyiniz.

GIMP İndir

Yine aşağıdaki videoda Gimp ile bir resimdeki renklerin nasıl değiştirildiği anlatılmıştır. Lütfen izleyiniz.

PhotoFiltre 7

PhotoFiltre 7 programıyla da renk değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için programın Replace Color ve Magic Wand isimli araçlarından faydalanabilirsiniz. Üstteki resimde bu araçlar ve kullanımı gösterilmiştir.

PhotoFiltre 7 İndir

Aşağıdaki videoda PhotoFiltre 7 programıyla resimlerin rengini değiştirme işlemi gösterilmiştir. İzleyerek nasıl yapıldığını hemen öğrenebilirsiniz. Video sadece 2 dakikadır.

Paint.Net

Paint.Net programında renk değiştirmek için kullanabileceğiniz 3 farklı araç mevcut. Magic Wand Tool ve Recolor Tool aracını direk olarak kullanabilirsiniz. Fakat programın eklenti desteği olduğu için dilerseniz Color Replacer eklentisini buraya tıklayıp yükleyerek de renkleri pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda Recolor Tool aracıyla nasıl renk değiştirildiği gösterilmiştir:

Önceki İçerikToplu Ping Atma Programı İndir Siteleri Aynı Anda Çoklu Pingleme
Sonraki İçerikEn İyi 5 İnternet Kafe Programı 2017 Ücretsiz İndir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz