Ana Sayfa Sağlık Rezene Çayının Zararları 2017

Rezene Çayının Zararları 2017

857
0

Doktora danışmadan ve doktor kontrolünde olmadan rezene çayını aşırı tüketmeye kalkmayınız. Pek çok faydası bulunan rezene çayı bazı durumlarda büyük zararlara bile yol açabilir.

Aşırı derecede rezene çayı içmek ciltte döküntü ve kızarıklığa yol açar. Ayrıca midede bulantıya, başın ağrımasına ve kusmaya yol açabilir. Özellikle epilepsi hastalarının rezene çayından uzak durması önerilmektedir. Alerjik sorunları olan kişiler için de rezene çayı risklidir. Bunların yanı sıra, rezene çayı cildin iltihaplanması ve kabarmasını tetikleyebilir. Eğer bu tarz sıkıntılarınız ortaya çıkmışsa, rezene çayını içmeyi bırakınız.

Rezene çayı uyku yapmaz. Hamilelikte rezene çayının olumsuz etkileri olabildiği için risk taşır. Çünkü rezenenin ana rahminde bir takım olumsuz etkilere sebep olduğu görülmüştür. Fakat emzirme dönemindeki anneler için olumlu etkileri olduğu uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. Bu etkilerin başında rezene çayının anne sütünü arttırıcı etkisi gelmektedir.

Aşırı rezene çayı tüketmenin DNA’ya zarar verdiği ile ilgili bazı araştırmalar mevcuttur.

Rahim ve meme kanseri durumlarında kesinlikle rezene çayı içmeyiniz. Çünkü rezene çayı hücreleri yenilerken kanserli hücreleri de yenileyebilir.

Hem kadınlar hem de erkekler kanser tedavisi gördüğü sürede mutlaka rezene çayından uzak durmaya özen göstermelidir.

Önceki İçerikTeamViewer Benzeri Alternatif Programlar
Sonraki İçerikÇörek Otunun Tüm Faydaları 2017 Kısaca Özet Maddeler Halinde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz