Ronaldo ve Messi’nin 20 yaşındaki golleri ve hareketleri karşılaştırma videosu

Ronaldo-Messi.jpg (599×337)

Günümüz futbolunun en büyük iki ismi olan ve birbiriyle kıyasıya rekabete tutuşan Ronaldo ile Messi son 8 altıntop ödülünü kendi aralarında paylaştılar ve şuana kadar araya başka bir futbolcu girmeyi başaramadı.

Bu durum aradaki rekabetin boyutunu gözler önüne seriyor. Hem toplam gol krallığında hem de toplam asist krallığında Ronaldo ve Messi ilk iki sırayı paylaşıyor. Yani sadece havada kalan bir rekabet değil, her alanda her bakımdan zirvede olan bir ikiliden söz ediyoruz.

Zaten futbolun son yıllarında en çok sorulan soru ve tartışılan konu hiç şüphe yok ki “Ronaldo mu Messi mi” sorusudur. Kimileri Messi der, kimileri Ronaldo hayranıdır.

Fakat bu iki futbolcu da aslında kariyerinin sonuna yaklaşmış durumda. Futbola yeni ilgi duyan genç arkadaşlar belki onların gençlik yıllarındaki deli dolu hallerini ve maçlardaki patlama anlarını henüz bilmiyorlar.

Hem Messi hem de Ronaldo gençliğinde çok daha fazla çalım atar ve göze hitap eden hareketler yapardı. İşte bu ikilinin futbol sahalarına ilk adımını attığı dönemdeki karşılaştırması:

https://www.youtube.com/watch?v=8ufAscKwAnk

Bu videoyu beğendiyseniz, Messi ve Ronaldo’nun bu defa 21 yaşlarındaki karşılaştırmasını daha çok seveceksiniz. Çünkü aradan geçen bir sene içinde müthiş güçlü özelliklerine kusursuz bir oyun anlayışı da eklemişler.

https://www.youtube.com/watch?v=kAmrw1ZDQcE

Ronaldo-Messi.jpg (2048×1536)


Yayımlandı

kategorisi