Ana Sayfa Programlar Rota Oluşturma Programı (Windows 10 Uygulaması PC İçin)

Rota Oluşturma Programı (Windows 10 Uygulaması PC İçin)

659
0

Route Generator son derece kullanması kolay olan ve tamamen ücretsiz olarak sunulan bir Windows 10 uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde dilediğiniz rotaları harita üzerinde oluşturabilir ve çıktıyı video olarak bile kaydedebilirsiniz.

Ünlü Paint programı kadar basit olan bu programda öncelikle rotayı çiziyorsunuz, video olarak önizleme yapıyorsunuz ve hiçbir sorun yoksa dosyayı kaydediyorsunuz.

İlk olarak uygulamayı çalıştırın. Ardından en üstteki File menüsüne tıklayınca açılan Open image seçeneğine tıklayın. Böylece mevcut bir haritanız varsa o harita dosyasını seçip programa aktarabilirsiniz.

Büyük ihtimalle mevcut bir harita dosyanız yok. Dolayısıyla yine File menüsüne tıklayın ve bu defa Import from Google Maps seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir kutu açılacak. Bu kutuya Google haritasının URL adresini girip Go butonuna tıklayın. Böylece Google Haritanız bu programın içinde açılmış olacak.

route genertor import map from Google

Harita açılınca rotayı çizmeye başlayın.  Tek yapmanız gereken rotada gidilecek noktaları fareyle tıklayıp işaretlemek. Böylece rota otomatik olarak çizilecek. Çizdikten sonra Play butonuna tıklayarak rotanın önizlemesini yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimde Play butonu gösterilmiştir.

route generator mark points

Rota istediğiniz gibi olduysa, Generate butonuna tıklayarak rotanızı video şeklinde oluşturmasını sağlayın. Böylece videoyu kaydetmek istediğiniz yer sorulacak ve dilediğiniz klasörü seçin. Aşağıda Generate butonu gösterilmiştir. Videoyu AVI olarak kaydeder. Ayrıca video içindeki tüm kareleri BMP dosyası olarak da kaydeder. Dilerseniz seçeneklere (preferences) girerek “Delete BMP’s” seçeneğini işaretleyip sadece AVI olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

route genertor generate video map route

Route Generator İndir (Ücretsiz). 

Önceki İçerikGöz Rengini Değiştirme Sitesi (Programsız ve Ücretsiz)
Sonraki İçerikInstagram’da Bir Kişinin En Çok Beğenilen Fotoğraflarını Görme 2018-2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz