Samsung Galaxy A8 Yazılım Güncelleme Pratik Yöntem

Samsung Galaxy A8 telefonun yazılımını güncellemek için Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemesi yolunu izleyin. Eğer Wi-Fi’ye bağlıysanız ve yeni bir güncelleme gelmişse, otomatik olarak güncelleme yapılacak.

Ama eğer telefonunuz bu esnada başka bir uygulamayı güncelliyorsa, o zaman güncelleme bitene kadar yazılım güncellemesini kabul etmiyor yani yapmıyor.

Bu nedenle uygulama güncellemesi bitince yukarıda gösterdiğim gibi, aynı şekilde tekrar yazılım güncellemesi yapmayı deneyin.

Sistem güncellemesi bitince cihazı yeniden başlatın (kapatıp tekrar açın). Böylece yeni işletim sisteminin özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Yazılım yani sistem güncellemesine başlamadan önce şarjın en az yarısına kadar dolu olduğundan emin olun, aksi takdirde telefonu şarja takarak güncelleme yapın. Ayrıca mutlaka Wi-Fi kablosuz modem ağına bağlı olmanız gerekiyor. Mobil veri interneti üzerinden sistem güncellemesi yapılmıyor. Çünkü hem büyük miktarda veri indirilerek internet kotasını bitirebilir, hem de kopmalar WiFi’ye göre daha sık yaşanır ve eğer sistem güncellemesi sırasında kopma olursa, sıkıntı büyük olur.

Sistem güncellemesi yapmak adeta yeni bir telefon almak gibidir. Yepyeni özellikler, duvar kağıtları ve kullanım özellikleri gelir. Ayrıca güvenlik açısından da daha güvende olursunuz çünkü pek çok güvenlik açığı tespit edilerek kapatılmıştır.


Yayımlandı

kategorisi