Ana Sayfa Mobil Samsung Rehber Yedekleme 2019 Resimli Anlatım (Programsız)

Samsung Rehber Yedekleme 2019 Resimli Anlatım (Programsız)

103
0

Samsung marka telefonlarda rehber nasıl yedeklenir? Rehberin yedeğini almak için bir uygulama yada program var mı? Samsung mobil cihazlarında tüm telefon numaralarını kaydetmek ve yedeklemek konusunda bilmeniz gereken her şeyi en ufak ayrıntısına kadar kısaca anlatıyorum.

Telefonu değiştirme, garanti sürecinde başına bir iş gelmemesi veya rutin standart olarak rehber yedekleme işini yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımlara hemen koyulalım.

Samsung telefonlarda rehberin yedeğini alma kaydetme nasıl yapılır?

Bütün Samsung telefon modellerinde telefon rehberini yedekleme işlemi tamamen aynıdır. Aşağıda bunun nasıl yapıldığını kısa maddeler halinde özetliyorum ve siz bu yöntemi Samsung Galaxy serisinden tutun da, Samsung Note serisine ve Samsung GRAND, S9, S6, J9 veya A8 gibi serilere uygulayabilirsiniz.

Öncelikle Menü > Rehber > Menü kısmında Kişileri içe aktar/dışa aktar yolunu izleyin.

Açılan menüde aşağıdaki seçenekler karşınıza çıkacak.

  1. Usb bellekten içe aktar
  2. Usb belleğine dışa aktar
  3. Sim kartdan al
  4. Sim karta aktar
  5. Kartvizitini şununla paylaş

Bu seçenekler aşağıdaki ekran görüntüsü resminde verilmiştir. Amacımız rehberdeki kişilerin yedeğini almak olduğu için USB belleğine dışarı aktar yazan seçeneğe dokunun.

Samsung Telefon Yedekleme Resimli Anlatım

Böylece yeni bir onay penceresi açılacak ve sizden onay vermenizi isteyecek. Dolayısıyla Tamam yazan butona tıklayarak onay verin. Hemen ardından yedek alma işlemi otomatik olarak başlayacak ve rehberdeki tüm kişilerin telefon numaralarının yer aldığı bilgiler .vcf uzantılı bir dosyaya kaydedilecek.

Siz bu .vcf uzantılı dosyayı ister SD kartın (hafıza kartı) içine aktarabilir, ya da isterseniz USB kablosuyla bağlantı kurarak bilgisayara atabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi hiçbir ekstra uygulama yüklemeye gerek kalmadan tamamen Samsung cihazının kendi özelliklerinden yararlanarak tüm Samsung marka ve model telefonlarda rehber yedekleme işlemini resimli olarak anlattım. Peki bu yedek dosyası nasıl geri yükleniyor biliyor musunuz? Endişe etmeyin, onu da kısa ve öz bir şekilde yazımın devamında anlatıyorum.

Rehberi Yedekten Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Elinizde rehberin yedek dosyası varsa, ileride bir gün telefonunuz arızalanırsa yada kaybolursa bu yedekten rehberi geri yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Peki rehber nasıl geri yüklenir? Öncelikle Menü > Rehber > Kişileri içe aktar /dışa aktar yolunu izleyin. Açılan menüden bu kez USB bellekten içe aktar seçeneğine dokunun.

Yapacağımız bir sonraki işlem rehberin yedeği olan .vcf dosyasını seçmek. Bu dosyayı seçtikten sonra geri yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Evet işte gerçekten de bu kadar kolay! Cep telefonlarını birazcık kullanmış olan herkes bu işlemleri kolayca yapabilir. Yine de kafanıza takılan veya yapamadığınız yerler varsa, lütfen hiç çekinmeden aşağıdaki yorum kutusundan sorularınızı sorarak benden yardım isteyiniz. Sizlere yardımcı olmak bana büyük mutluluk veriyor.

Önceki İçerikAndroid Google Chrome Varsayılan Tarayıcı Yapma 2019
Sonraki İçerikiPhone Ana Ekrana Sayfa Ekleme 2019 (Web Site Sayfası Sabitleme)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz