Ana Sayfa Teknoloji Samsung TV PIN Kodu Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Samsung TV PIN Kodu Sıfırlama Nasıl Yapılır?

592
0

Merhabalar, bu yazımızda Samsung televizyonlarda pin kodunu unutanlar ve nerede yazıyor  bilmeyenler için, Samsung TV pin kodu sıfırlama konusunda yardımcı olacağız.

Samsung televizyonların şifresi varsayılan olarak yani fabrika çıkışı olarak 4 tane sıfırdan oluşur (0000).

Ama eğer şifreyi değiştirdiyseniz ve bu şifreyi unuttuysanız, o zaman şifre kurtarma yani pin kodu sıfırlama işlemini yapmanız gerekiyor. Eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, aşağıda kısaca resimlerle gösteriyoruz.

Smart TV pin kodu nasıl sıfırlanır?

Aslında düz ve smart (akıllı) TV’lerde çok benzer yöntemle sıfırlama yapılır. Bunun için yetkili teknik servisi çağırmanıza hiç gerek yoktur. Aşağıda 3 farklı kumanda için nasıl yapıldığı görsellerle gösterilmiştir.

Samsung TV pin kodunu unuttum pin sıfırlamaSamsung televizyon pin kodu nedir?Smart TV pin kodu sıfırlama

Yukarıdaki resimlerde yazan açıklamayı okuyarak ve ok işaretiyle gösterilen tuşlara basarak 3 farklı kumandada pin kodunu kolayca sıfırlayabilirsiniz. Bunlar zaten Samsung’un resmi web sitesinde sıkça sorulan sorular ve yardım  bölümünde yayınlanmış doğru bilgilerdir.

Fakat yine de pin kodunu sıfırlayamayan ve şifreyi unuttuğu için sorun yaşayanlar varsa, aşağıdaki yorum kutusundan bize sorunu yazabilir. En kısa zamanda gerekli teknik yardımcı ücretsiz olarak veriyoruz.

Önceki İçerikWhatsApp Güvenliği Nasıl Sağlanır? WhatsApp Mesajları Koruma Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikCpanel Leech Koruması Nedir, Ne İşe Yarar ve Kullanımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz