Ana Sayfa Teknoloji Güvenlik Sanal Kredi Kartı Oluşturma, Nedir Ne İşe Yarar?

Sanal Kredi Kartı Oluşturma, Nedir Ne İşe Yarar?

36
0

Sanal Kredi Kartı internetten alışveriş yapanlar için büyük bir nimettir.

Mesela ilk defa alışveriş yapacağınız ve pek güvenmediğiniz bir siteden korkarak vazgeçmek ve daha pahlı ürüne yönelmek yerine, uygun indirimden içiniz rahat bir şekilde yararlanmanızı sağlar.

Sanal kredi kartlarının farklı bir kart numarası ve farklı bir son kullanma tarihi vardır. Hatta kartın arkasındaki 3 haneli rakam da farklıdır.

Sanal Kartın Faydası Nedir?


İsterseniz sanal kartın neye yaradığını bir örnekle açalım. Diyelim ki internetten çocuğunuza bir mama alacaksınız. Bildiğiniz gibi Aptamil serisi mamalar markette veya eczanede internetteki fiyatından en az 20 liradan başlayan farklarla daha pahalıya satılıyor.

Ama internetten almaya çalıştığınız zaman farklı sitelerde farklı fiyatların olduğunu göreceksiniz. Mesela söz gelimi Hepsiburada.com sitesinde mama 150 lirayken, aynı mamayı KırmızıBeyazz.com sitesinde 130 liraya  alabilirsiniz.

Ama içinize de bir kurt düşmüyor değil. Sonuçta adı sanı olmayan veya henüz duyulmamış ve pek güvenemediğiniz bir alışveriş sitesi. En azından benim için öyleydi.

Fakat yine de uygun fiyatlı üründen vazgeçmedim ve KırmızıBeyazz.com’dan ürünü kredi kartımla satın aldım. Peki güven sorununu nasıl çözdüm dersiniz?

Evet tahmin ettiğiniz gibi sanal kredi kartı oluşturarak içimi tamamen rahatlattım. Zaten birkaç alışverişten sonra iyice güvenimi kazandılar.

Bunların dışında, çocuğunuza veya eşinize internetten alışveriş yapmak için ek bir kart çıkaracağınıza, onun yerine limitini istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ve dilediğiniz anda tek bir tıklamayla silebileceğiniz sanal kredi kartı oluşturabilirsiniz. Böylece tamamen sizin kontrolünüz altında çevrimiçi alışveriş yapabilir.

Peki sanal kredi kartı nasıl oluşturulur?


2019 08 08 19 46 34 1

Ben burada örnek olması amacıyla Garanti Bankası üzerinde sanal kartı oluşturmayı anlatıyorum. Fakat aşağı yukarı tüm bankalarda aynı mantıkla sanal kart oluşturabilirsiniz.

  1. Garanti Bankası’nın mobil uygulamasını açın ve giriş yapın
  2. En alt kısımdaki sekmelerden Hesap ve Kart seçeneğine basın.
  3. Açılan ekranda Kartlar seçeneğine giriş yapın.
  4. Karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşede yer alan + (yani artı) simgesine basın.
  5. Açılan ekranda gördüğünüz seçeneklerden Sanal kart seçeneğine basın.
  6. Gösterilen bilgilendirme yazısını hızlıca okuyun ve ekranı aşağıya doğru indirerek Başvur yazan butona basın.
  7. Karşınıza çıkan seçenekleri gözden geçirerek Devam yazan butona basıp ilerleyin ve işlemi tamamlayın.
Önceki İçerikEn Güzel “Apple ile Çekildi” ASMR Videoları 2019-2020
Sonraki İçerikSpotify Hesabı Kalıcı Olarak Silme (Tamamen Kapatma) Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz