ŞiirSEN İndir Türkçe Şiir Yazma/ Düzenleme Programı Ücretsiz

2016-12-03_14-17-47

Şiir yazmaya yeni başlayan amatörler için ve profesyonel şairler için uygun olan ŞiirSEN programı sayesinde kendi şiirlerinizi rahatlıkla yazabilir ve tüm şiir arşivinizi kolayca düzenleyebilirsiniz.

Örneğin tüm şiir koleksiyonunuzdaki satırları rastgele bir araya getirip dize oluşturarak otomatik şiirler hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz dizelerin yerini değiştirebilir veya yeni kelimeler/dizeler ekleyerek şiiri düzenleyebilirsiniz.

Tek dokunuşta 10 binlerce şiiri dizelere dönüştürebilirsiniz. Bu dizelerden, uyaklı ve uyaksız ya da dizelerde yer almasını istediğiniz kelimeleri yazarak şiirler oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken, dizenin sağında, solunda ya da içinde seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tek dokunuşta şiiri hecelerine ayırabilirsiniz. Kelime, bölüm ve dize sayısını anında öğrenebilirsiniz (4419 kelime, 1159 dize, 83 bölüm’lü bir şiir için süre: 0.4 sn) . Bu işlemleri saliseler içinde, yanlışsız olarak yapabilirsiniz ( şiirdeki işaretler ve rakamlar sayılmamaktadır).

Bu programın veritabanından bulunan yüzbinlerce dizeden faydalanarak ve karşılaştırma yapmak yoluyla ilham alarak kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Bu programla çocuklar, şiir yazma oyunu oynayarak şiir sanatına adım atabilir kendi kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler. Bu oyunu oynamak için, programla rasgele yazılan şiir dizelerinde, kimi kelime yada dizeleri ekleme, çıkarma ve yer değiştirme yolu ile yeniden düzenleme yapmak yeterli.

Öğretmenler, en fazla kırk kişilik bir sınıf için, tek bir dokunuşta, şiir yazıp bunu yazıcıda yazdırabilir ve öğrencileri ile paylaşarak onların yapacağı yeniden düzenleme çalışmaları ile, ders etkinliklerine farklı bir boyut katabilirler.

Bununla birlikte program, Görsel Sanatlar dersinde, sözlü anlatım öğelerini görsel anlatıma dönüştürmek; kulüp çalışmalarında öğrencilerin yararlanabileceği bir araç haline getirmek; bir konuyu işlerken yalnızca o konu ile ilgili dize veritabanı oluşturup şiir yazmak yada dizelerin içinde geçen her hangi bir kelimenin kaç değişik şekilde ele alındığını görmek; derste ele aldığınız konuya farklı bir boyut katmak için kullanılabilir.

Ayrıca, veritabanında on beş ayrı kritere göre altı ayrı seçenekte iki tür arama şekli ile arama yapabilir buna göre yeni dize veritabanları oluşturabilirsiniz. Yada, kendi şiirlerinizi kullanarak, bu şiirlerin dizelerini yeni şiirler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 4.5 MB

ŞiirSEN İndir

ŞiirSEN programının antivirüs testi raporu: temiz.


Yayımlandı

kategorisi