Ana Sayfa Mobil Sim Kart Rehberi Temizleme 2019 Rehberde Aynı Kişiden İki Tane Var Birleştirme

Sim Kart Rehberi Temizleme 2019 Rehberde Aynı Kişiden İki Tane Var Birleştirme

179
0

Eğer telefonun sim kartını temizlemek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Bu yazımda en kısa ve kolay yoldan sim kart rehberini temizlemeyi anlatıyorum. Üstelik anlatımı ekran görüntüsü resimleriyle destekliyorum.

Çoğu insan sim kart rehberine kişileri eklerken unutarak veya yanlışlıkla aynı kişinin 2 farklı numarasını ayrı ayrı ekliyor veya aynı kişinin iki farklı e-posta adresini ayrı ayrı ekliyor. Bu durum telefon rehberinde kafa karışıklığına yol açıyor ve doğru telefon numarasına ulaşmak zorlaşıyor. Sorunu nasıl çözeceğinizi kısaca açıklıyorum. Genellikle pek çok telefon rehberi iki yada daha fazla kayıtlı kişileri birleştirebilir.

Akıllı Telefonun Sim Kart Rehberi Nasıl Temizlenir?

Bu noktada karşımıza 2 farklı seçenek çıkıyor. Neredeyse her telefonda bulunan kişileri birleştirme özelliği eğer sizin telefonunuzda da varsa bu özellikten yararlanabilir yada üçüncü taraf bir uygulama kullanarak rehberi temizleyebilirsiniz. Aşağıda her iki yöntemi de detaylı bir şekilde açıklıyorum.

Kişileri Birleştirme Yoluyla Sim Kart Rehberi Temizlemek

Öncelikle telefonunuzun Rehber‘ini açın ve Kişileri Yönet seçeneğine dokunun. Ardından açılan ekranda Birleştir seçeneğine dokunarak rehberin temizleyin. Gördüğünüz gibi aslında hiçbir uygulamaya gerek kalmadan çok basit ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Ama eğer telefonunuzda birleştirme özelliği yoksa, o zaman aşağıda anlattığım diğer yöntemi kullanmanız gerekiyor.

Kişileri Birleştirme Yoluyla Sim Kart Rehberi Temizlemek

Uygulama Kullanarak Sim Kart Rehberi Temizlemek

Sözünü ettiğim üçüncü taraf uygulamanın ismi Cleaner. Bu uygulamanın Android versiyonunu buraya tıklayarak yükleyebilir ve iPhone versiyonunu buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra açın. Açılan ekranda Otomatik birleştirme‘ye dokunun.

Uygulama Kullanarak Sim Kart Rehberi Temizlemek

Karşınıza gelen ekranda yinelenen kişiler, telefon numaraları, yinelenen e-postalar ve benzer adlar gösteriliyor. En alttaki Birleştir butonuna dokunarak sim kart rehberini temizleyebilirsiniz.

Uygulama Kullanarak Sim Kart Rehberi Temizleme nasıl yapılır

Böylece artık sim kart rehberindeki dağınıklık, karışıklık ve gereksiz kayıtlar düzeltilmiş oldu. Artık rehberde aynı kişiden iki tane yok, sadece bir tane var ve bu kişiyi açtığınızda o kişiye ait bütün telefon numaraları, bütün e-postalar ve benzer adlar karşınıza çıkacak.

Evet arkadaşlar bir yazımın daha sonuna geldik. Bu sayfada sizlere Sim Kart Rehberi Temizleme konusunda kısa ve öz bilgiler sunmaya çalıştım. Eğer faydalı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen sosyal medya hesabınızda paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasına vesile olunuz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz ve bu yazıyı buraya kadar okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günle dileriz.

Önceki İçerikCanlı Maç İzleme Siteleri 2019 (Full HD Donmayan Yayınlar)
Sonraki İçerikTelefon Ekran Çizik Giderme Yöntemleri 2019 Kesin Çözüm!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz