Site Engelleme (Yasaklama) Chrome Eklentisi

2016-08-15_05-17-39

Google Chrome tarayıcısı için özel olarak üretilmiş Block site isimli eklentiyi yükleyerek istediğiniz websiteyi engelleyebilirsiniz.

Mesela bilgisayarınızdan Facebook veya Youtube sitesini yasaklamak istiyorsanız Block site eklentisiyle tek tıkla yapabilirsiniz.

Üstelik eklentiyi kullanırken kendi seçtiğiniz şifre ile giriş yapacağınız için bu şifreyi bilmeyenler yasakladığınız sitelerin yasağını kaldıramaz.

Sadece siz şifreyi bildiğiniz için istediğiniz siteleri engelleyip istediğiniz zaman bu engeli kaldırabilirsiniz.

Kullanmak ise çok basit. Engellemek istediğiniz siteye girin ve sayfa üzerinde boş bir yere fareyle sağ tıklayın. Açılan menüden Block site seçeneğin üzerine gelin ve açılacak menüden Add current site to blocklist seçeneğine tıklayın. Böylece artık bu siteye giriş yasaklanmış olacak.

2016-08-15_05-02-29

Yasaklanan bir sitenin yasağını kaldırmak için bir şifre belirlemelisiniz. Bunun için Chrome tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki Block site eklentisinin simgesine tıklayın ve açılan menüden Seçenekler‘e tıklayın.

2016-08-15_05-05-11

Açılan sayfanın sol tarafındaki menüden Uninstall Protection‘a tıklayın. Sağ tarafında karşınıza çıkacak olan kutuya size özel bir şifre yazın ve Set password butonuna tıklayın. Böylece artık engellediğiniz sitenin engelini kaldırmak için bu şifreyi girmek gerekecek.

2016-08-15_05-07-58

Block site Chrome eklentisini aşağıdaki linke tıklayarak indirin (yükleyin):

https://chrome.google.com/webstore/detail/block-site/eiimnmioipafcokbfikbljfdeojpcgbh

Bu eklentiyi beğenmeyenler alternatif olarak Türkçe dil desteği de olan Site Engelleyici Chrome eklentisini kullanabilir.

https://chrome.google.com/webstore/detail/website-blocker-beta/hclgegipaehbigmbhdpfapmjadbaldib/reviews


Yayımlandı

kategorisi