Sitenin WordPress temasının ismini öğrenmek

How-to-find-out-what-WordPress-Theme-a-site-is-using.png (580×326)

Bir web sitesinin hangi wordpress temasını kullandığını nasıl öğrenebilirim diyorsanız bunun çok basit ve kolay yolları olduğunu söyleyelim.

Herhangi bir internet sitesinin temasını çok sevdiyseniz ve bu site WordPress altyapısını kullanıyorsa, o zaman bu websitenin kullandığı temasının adını bularak siz de satın alabilir ve kendi sitenize kurabilirsiniz.

Peki Bir Sitede Kullanılan WordPress Temayı Öğrenme Nasıl Yapılır? Alt Yapısı WordPress Olan Bir Sitenin Temasını Öğrenme Yolu Nedir?

Bir Web Sitesinin Hangi WordPress Tema Kullandığını Öğrenmek İçin Yani Sitenin Tema Adını Bulmak İçin:

Öncelikle temasını sevdiğiniz ve ismini öğrenmek istediğiniz websitenin herhangi bir sayfasının kaynak koduna girin. Yani bu websitesi açıkken sayfaya sağ tıklayın ve açılan menüden “kaynak kodunu göster” yazan seçeneğe tıklayın.

Kaynak kodlarının yer aldığı sayfadayken klavyeden CTRL + F tuşuna basın ve açılan arama kutusuna /wp-content/themes/ yazarak aratın.

Eğer bu site gerçekten WordPress sistemini kullanıyorsa o zaman temanın ismi aşağıdaki gibi karşınıza çıkacaktır.

/wp-content/themes/tema-ismi

Eğer arama sonucunda hiçbir sonuç bulamazsanız demek ki WordPress altyapısı bu sitede kullanılmıyor.

Alternatif olarak

http://whatwpthemeisthat.com/

Yukarıdaki linke tıklayarak gideceğiniz sayfadaki kutuya temasını öğrenmek istediğiniz sitenin URL adresini yani domain ismini yazın ve Enter tuşuna basın.

2016-07-13_13-14-49

Çok büyük bir ihtimalle yazdığınız sitenin hangi temayı kullandığını anında bulacaktır ve aşağıdaki resimde göründüğü gibi temanın ismini, tema üreticisinin adresini ve diğer detayları gösterecektir. Üstelik temanın orijinal versiyonunun ekran görüntüsünü de veriyor. Mesela ben kendi sitemin yani Tekolib.com’un adını yazarak sonuçlara baktım ve diğer birkaç site için deneme yaptım. Hepsinde işe yaradı ve kesin olarak doğru temayı buldu.

2016-07-13_13-15-28


Yayımlandı

kategorisi