Ana Sayfa Sosyal Medya Sosyal Medya Şikayeti Nasıl Yapılır? (Dilekçe, Form, Mail, Telefon İle)

Sosyal Medya Şikayeti Nasıl Yapılır? (Dilekçe, Form, Mail, Telefon İle)

57
0

Merhabalar, bu yazımızda sosyal medya şikayeti nasıl yapılır sorusuna cevaben güzel bir resimli anlatım hazırladık. Twitter, Facebook, YouTube ve Instagram gibi sosyal medya siteleri için ortak bir şikayet hattı bulunuyor ve gerek form doldurarak, gerek dilekçe yazarak, gerekse de e-posta üzerinden (mail yoluyla) şikayetinizi ilgili mercilere (yetkili makamlara) bildirebilirsiniz.

Şikayet dilekçesi gerçekten işleme alınır mı?


Bundan hiç şüpheniz olmasın! Kesinlikle eve diyebiliriz. Eğer dilekçeye telefon yada mail gibi iletişim bilgilerinizi yazarsanız size geri dönüş yapacaklardır. Ya imza yada ifadenizi isteyecekler. Ama siz bu noktada vazgeçerseniz, işleme alınmaz. Bu sayfada anlatacağımız yöntemle sosyal medya sitelerini şikayet edebileceğiniz gibi, normal web siteleri de şikayet edebiliyorsunuz.

Sosyal medya ihbar hattı nasıl şikayet edilir?


Eğer haksız yere bir şikayette bulunursanız, bunun  yasalarda bir yaptırımı olduğunu aklınızda bulundurun. Çünkü yalan ihbar emniyet güçlerini boş yere meşgul etmek demektir.

İkamet ettiğiniz şehri ve ilçeyi yazmayı unutmayın. Zaten mutlaka doldurmak zorunda olduğunuz alanlar kırmızı renkli yıldız simgesiyle belirtiliyor. Yıldızın olmadığı alanlar ise zorunlu değil, yani ister doldurun ister boş bırakın.

Ayrıca elinizdeki kanıtları en alttaki Dosya ekle seçeneğine tıklayarak ek belge şeklinde forma ekleyebilirsiniz. Mesela bu kanıt bir ekran görüntüsü resmi olabileceği gibi, bir mesaj yada paylaşım da olabilir.

Sosyal medya şikayet hattı telefon numarası nedir?


Eğer form doldurmak yerine direk olarak telefon edip şikayetinizi bildirmek isterseniz, peşi sıra sizden dilekçe yazmanız yada ifade vermeniz istenebiliyor.

Kısacası yasal bir süreci başlatmak için sizden belgeler isteniyor.

Eğer daha acil durumlar söz konusuysa, o zaman ya 155’i arayın yada doğrudan en yakın karakola gidin.

Önceki İçerikWindows 10 Geri Dönüşüm Kutusu Yok Masaüstünden Silindi Nasıl Geri Getiririm?
Sonraki İçerikElektrik Gidince Modem Sıfırlanıyor Çalışmıyor İse Çözümü Burada!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz