Ssk Emekli Maaşları Saat Kaçta Yatar 2024-2025 Güncel

SSK Emekli Maaşları Saat Kaçta Yatar?

SSK emekli maaşları, her ayın 1’i ile 31’i arasında tahsis numarasına göre ödenmektedir. Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21’inde, 8 olanlar ayın 22’sinde, 6 olanlar ayın 23’ünde, 4 olanlar ayın 24’ünde, 2 olanlar ayın 25’inde, 0 olanlar ise ayın 26’sında maaşlarını alırlar.

Örneğin, tahsis numarası son rakamı 1 olan bir emeklinin maaşı her ayın 21’inde, tahsis numarası son rakamı 8 olan bir emeklinin maaşı her ayın 22’sinde ödenmektedir.

SSK emekli maaşları, genellikle ayın 20’sinde hesaplara yatırılmaya başlanır. Ancak, bazı durumlarda ödemeler ayın 21’ine kadar uzayabilmektedir.

SSK emekli maaşları, genellikle saat 00:00 ile 03:00 arasında hesaplara yatırılmaktadır. Ancak, bazı durumlarda ödemeler bu saatler dışında da yapılabilmektedir.

SSK emekli maaşlarının hangi gün ve saatte yatırılacağını öğrenmek için, SGK’nın resmi internet sitesini veya emekli maaşı ödemesi yapan bankaların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

SSK Emekli Maaş Ödeme Tarihleri

SSK emekli maaşları, her ayın 1’i ile 31’i arasında tahsis numarasına göre ödenmektedir. Tahsis numarası son rakamı aşağıdaki gibi olan emekliler, belirtilen tarihte maaşlarını alırlar.

Tahsis Numarası Son Rakamı Ödeme Günü
1 21
8 22
6 23
4 24
2 25
0 26

SSK Emekli Maaş Ödemelerinde Sorun Yaşanması Halinde Ne Yapılmalıdır?

SSK emekli maaşı ödemelerinde sorun yaşanması halinde, öncelikle emekli maaşı ödemesi yapan bankanın müşteri hizmetlerine başvurulmalıdır. Banka, sorunun nedenini araştırarak en kısa sürede çözüme kavuşturacaktır.

Banka müşteri hizmetlerinden bir sonuç alınamaması halinde, SGK’nın 170 numaralı telefon hattını arayarak bilgi alınabilir. SGK, sorunun çözümü için gerekli işlemleri başlatacaktır.

SSK Emekli Maaş Ödemelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

SSK emekli maaşlarının zamanında ve eksiksiz bir şekilde ödenmesi için, emeklilerin aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekir:

  • Emekli maaş ödeme tarihi ve saati hakkında bilgi sahibi olmak.
  • Emekli maaşı ödemesini yapan bankanın müşteri hizmetlerini her zaman ulaşılabilir tutmak.
  • SGK’nın 170 numaralı telefon hattını arayarak bilgi almak.

Bu hususlara dikkat ederek, SSK emekli maaş ödemelerinde yaşanabilecek sorunların önüne geçilebilir.


Yayımlandı

kategorisi