Ana Sayfa Sosyal Medya Stalk ve Stalklamak Nedir? Sosyal Medya Instagram Twitter Facebook

Stalk ve Stalklamak Nedir? Sosyal Medya Instagram Twitter Facebook

49
0

Merhabalar, bu yazımızda sosyal medya platformlarında kullanılan stalk ve stalklamak nedir ve nasıl yapılır, stalkçı kime denir gibi sorulara kısaca cevap veriyoruz.

2019 09 18 00 56 25 1

İngilizcede stalk kelimesinin anlamı gizlice takip etmektir. Sosyal mecrada buna yakın bir anlamı var fakat WhatsApp için farklı bir manaya gelir, Instagram için farklı bir mana taşır. Ama her ikisinde yapılan işi karşı tarafa fark ettirmemek ve gizlilik vardır.

Eğer bir insanı sosyal medyadan takip etmek istiyorsanız ve bunu kendi hesabınız yerine sahte bir hesap oluşturarak gizlice yapıyorsanız, siz bir stalkçısınız ve yaptığınız işin adı stalklamak.

Örneğin Twitter, Instagram ve Facebook gibi platformlarda sahte hesaplar oluşturarak birileriyle konuşuyorsanız ve onların yaptığı paylaşımları görüntülüyorsanız, buna stalklamak denir.

Aynı şekilde eğer WhatsApp’ta sahte hesap oluşturarak bir insanın ne kadar süre çevrimiçi olduğunu ve ne zaman giriş çıkış yaptığını öğreniyorsanız, buna da stalklamak denir çünkü siz o kişiyi çaktırmadan sinsice takip etmiş olursunuz.

Önceki İçerikApple Arcade Oyunları Tam Liste
Sonraki İçerikEn İyi Stalk Nasıl Yapılır? Instagram, WhatsApp, Twitter ve Facebook

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz