System Care Antivirüs Kaldırma

Windows-10-Antivirus-Windows-Defender.png (940×573)

System Care Antivirüs programı bir şekilde bilgisayara yüklendikten sonra sahte bilgisayar taraması yapar ve sahte uyarılar gösterir. Bunların verdiği virüs uyarılarını dikkate almayın. Win32/Winwebsec türünde bir virüs olan System Care zararlı yazılımını Windows Defender programıyla tamamen kaldırabilir ve temizleyebiliriz.

Windows Defender yazılımı bu sorunu tamamen çözüyor.

Microsoft firmasının ürettiği resmi güvenlik yazılımı olan Windows Defender programını indirip bilgisayara kurarak tarama yaptırın.

Windows Defender İndir

Windows 10 Defender Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows Defenderi açmak için Windows Defender Açma Kapatma dosyasını indirip, dosyayı zipten çıkartıp ardından Windows Defender Açma.reg dosyasını çalıştırıp gelen uyarılara onay vermeniz yeterli. Ardından C:Program FilesWindows Defender dizinine MSASCui.exe dosyasını çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Windows 10 Defender Kapatma
Windows 10 Defender Açıldı

Bu ekranda yer alan Şimdi başlat butonuna tıklayın, birkaç dakika içinde Windows Defender aktif olacaktır.

Problemin çözülmüş olması gerekiyor. Eğer hala devam ediyorsa Malwarebyte Anti Malware programıyla bu sorunu kökünden çözebilirsiniz. Türkçe ve ücretsiz olan Malwarebyte programını buraya tıklayarak indirin, bilgisayara kurun ve çalıştırın. Önce tarama yaptırın, tarama bitince temizle butonuna tıklayın. Sorun garanti olarak hallolmuş olacak.


Yayımlandı

kategorisi