Ana Sayfa Sözler ve Mesajlar Takipçi Satın Almak Suç Mu? Güvenli Mi? Doğru Mu? Zararlı Mı?

Takipçi Satın Almak Suç Mu? Güvenli Mi? Doğru Mu? Zararlı Mı?

250
0

İnternette takipçi satın alma diye yazıp aratırsanız, bu hizmeti veren çok sayıda web siteyle karşılaşırsınız.

Peki bunlar gerçekten takipçi sayısını artırıyor mu diye soracak olursanız, evet arka planda yaptıkları gizli saklı işlerle bir yolunu bularak takipçi sayınızı artırıyorlar. Fakat bunların kalıcı olacağını garanti etmiyorlar. Üstelik yüklü bir miktarda para ödemeniz gerekiyor.

Takipçi Satın Almanın Zararları Nelerdir?


Takipçi sayınız görüntüde artar fakat gerçekte çok fazla artmaz. Çünkü takipçi sayısını artırmak için sahte bot hesaplar kullanırlar. Botlar da sizin paylaşımlarınıza bakıp beğenmeyecekleri, paylaşmayacakları ve yorum yazmayacakları için önemsizdirler.

Zaten takipçileri açıp bakarsanız profil fotoğrafları bile yoktur. Hesaplarında ise ya 2 resim vardır yada hiç yoktur.

Üstelik satın aldığınız siteye e-posta adresinizi de vereceğiniz için, bundan sonraki süreçte e-posta Gelen Kutunuza baktığınız zaman çok sayıda spam mesajla karşılaşabilirsiniz.

2019 07 25 18 27 45 1

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları takipçi satın almayı yasaklayarak, sahte takipçilerle büyük bir savaş veriyorlar. Bu nedenle bir günde takipçilerinizin %90’ı silinebilir. Hatta sizin takipçi satın aldığınıza kesin olarak emin olurlarsa, hesabınızı kökünden silebilirler.

Sahte bot hesaplar sitenize hiçbir zaman gelip gösterilen reklamlardan bir satın alma yapmayacağı için, size ekonomik açıdan hiçbir katkıları olmuyor. Sadece satın alırken cebinizden çıkan yüklü miktarda paraya hayıflanmakla yetiniyorsunuz. Bu esnada arkadaşlarınıza hava atarak mutlu olabilirsiniz ama çok yakında tüm takipçilerinizin sahte olduğu anlaşılarak hepsi silinirse, bu defa çok daha büyük bir travma yaşayabilir ve arkadaş ortamında rezil olabilirsiniz.

Önceki İçerikChrome Arka Plan Resmi Ekleme Resimli Anlatım
Sonraki İçerikYeni Powerbank Kaç Saat Şarj Edilmeli?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz